Postimees: Nagu orjaajal – töölised käisid haiglajuhi kodus töid tegemas

F: Pärnu haigla
F: Pärnu haigla

Pärnu haigla juhtkond otsustas pärast eri hinnangutel 28 000 – 36 000 euro suuruse varguse avastamist jätta prokuratuuri poole pöördumata, samuti ei jõudnud avalikkuse ette massiivne bitcoin’ide kaevandamine haiglas, kirjutab Postimees.

Postimehel avanes võimalus kiigata Pärnu haiglasse, eelkõige sellele, mismoodi haiglas on aastate jooksul kulutatud maksumaksja raha, kuidas haigla töötajad käivad juhatuse esimehe kodus erinevaid töid tegemas ning kuidas juhatus mätsib kinni vargused ja muud afäärid.

Postimehe tundmatuks jääda sooviva allika väitel teadsid paljud haiglatöötajad, mis asi on tähtsuselt objekt number üks. Selleks on haiglajuhi Urmas Sule eramu.

Loe artiklit pikemalt siit.

Postimees avaldas eraldi artiklina ka diktofonisalvestise vestlusest Pärnu haigla lihttöölisest elektrikuga, kes käis koos paarimehega neljapäeviti tööajast haigla juhatuse esimehe ja Eesti Haiglate Liidu juhi Urmas Sule kodus tegemas mitmesuguseid töid.

/—/

Urmase kodus käib koristaja neljapäevasel päeval, siis käite teie töid tegemas?

Nojah.

Kes need teie on? Sina üksi või keegi veel?

Mina ja Mati, meie oleme põhiliselt kahekesi.

Iga neljapäev?

Ei, mitte iga neljapäev. Siis, kui öeldakse, et…

Aga mis laadi need tööd siis on olnud?

Noh, mina olen seal elektriliselt poolelt. Visuaalne kontroll, kevaditi on siis batuudi panek ja aiamööbel. Sügisel kokkupanek.

Jõulude ajal jõulukaunistused?

Jah.

Pikemalt loe siit.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.