Loodav Lääneranna vald võib paisuda veelgi suuremaks

Pärnu linnajuhid eelistavad Tõstamaa valla Läänerannaga liitmist, Tõstamaa vallavanem peab aga õigeks Pärnu suunda, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärast kohalike omavalitsuste valimisi tekkivas Lääneranna vallas on neli ühinevat valitsust – Lihula ja Hanila Läänemaalt ning Koonga ja Varbla Pärnumaalt. Uus vald läheb Pärnumaa koosseisu.

Tõstamaa valla pindala on 261 km2 ja elanike arv on 1310. Läänerannaga liitudes suureneks uue omavalitsuse elanike arv rohkem kui 7000-le.

“See on esialgne soov, peame volikoguga arutama,” kommenteeris Pärnu linnapea Romek Kosenkranius valitsuse ettepanekut, et Tõstamaa vald ühineks Pärnuga. “Nad võiks ikka Läänerannaga liituda, sest rahvaküsitlusel osalenud inimesed ütlesid selgelt, et nad ei soovi Pärnuga liitmist.”

Valitsus otsustas täna teha ühinemisettepaneku Tõstamaa vallale liituda Pärnuga ning Saarde ja Häädemeeste vallale liituda omavahel, teatas Pärnu Postimees.

Tõstamaa, ühineda sooviva Saarde ja Surju ning ühineda kavatsenud Häädemeeste ja Tahkuranna vallas elab vähem kui 5000 elanikku.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.