TÄNA MAALEHES: Hunt murdis Tallinna piiril poni

image006Metssigade asemel on huntide uueks kõhutäiteks saanud metskitsed, kelle sabas liikudes on võsavillemid jõudnud maastikutele, kus nad üha enam inimestele silma jäävad. Näiteks paari nädala eest murdsid hundid Laagri Maksimarketist linnulennult paari kilomeetri kaugusel hobusetalli lähedal poni.


Teised Maalehe teemad:

Jõgeval on sordiaretus ohus, sest vald müüb katsepõllud maha

Eesti Taimekasvatuse Instituuti ähvardab Jõgeva vallas ligemale 120 hektarist põllumaast ilma jäämine, mis muudab küsitavaks teadustöö jätkamise tulevikus. Teadlased näevad suurest osast maadest ilma jäämises ohtu instituudi eksistentsile.

Eluslooduse motiivid vallavappidel

Enamasti üheksakümnendatel loodud valdade vapid väljendavad visuaalsete kujundite kaudu üsna ilmekalt paikkondade eripära. Vallavappidelt vaatab vastu mitmekesine galerii Eestimaa loodust. Näiteks imetajad on leidnud kasutamist 17, linnud 16, kalad kaheksal, putukad kolmel ja vähk ühel korral, kirjutab Maalehes loodusfotograaf Ingmar Muusikus. Haldusreform aga kärbib seda putuka ja loomarikkust meie sümboolikas.

Väikesaarte rahvas saab õiguse sõita saarel tehnoülevaatuseta autoga

Kooskõlastamisele saadetud eelnõu kohaselt muutub lihtsamaks väikesaartel elavate autoomanike elu. Kui nad kasutavad sõidukit vaid saarel liikumiseks, ei pea enam autoga tehnoülevaatusel käima.

Enamik valimisi tehakse sügisel ühes suures korvis

Seadus lubab ühinevates omavalitsustes korraldada sügisel valimised mitme väiksema ringkonna kaupa. Tegelikkuses enamik liitujaid seda võimalust ei kasuta. Kui kohalikel valimistel jagada uus sündiv omavalitsus mitmeks valimisringkonnaks, siis see tagab, et uue kohaliku võimu juures jääb rohkem kõlama ka väiksemate piirkondade häält. Seadus nõuab igast ringkonnast vähemalt kolme voliniku valimist, kirjutab Argo Ideon.

Eesti filmide uus täht Rea Lest sai “Kõntsast” puhtaks

Eesti filmirežissöörid on NO99 noore näitleja Rea Lesta korraga üles leidnud. Rainer Sarneti “November” jõudis just kinodesse. Kaks mängufilmi Reaga peaosas tuleb veel. Näitlejat usutles Margus Mikomägi.

Kolmestekahur Aivar Kuusmaast sai Raplas omainimene

“Kaks tundi 20 minutit,” vastab korvpallitreener Aivar Kuusmaa kõhklematult, kui temalt küsida, kui kaua kestab bussisõit Raplast Valka. Kuusmaa räägib Maalehes elust väljaspool Tallinna. “Tean nägupidi juba pooli Rapla elanikke,” kirjeldab ta väikelinna võlu.

Selgete mõtete sõnameister Enn Soosaar

13. veebruaril saanuks 80aastaseks tõlkija, kirjanduskriitik ja publitsist Enn Soosaar, kes kodunt lahkus küll harva, ent mõtestas ühiskonnas toimuvat aktiivsemalt kui ringitraavija, kel kirjutamiseks ei jäänudki mahti. Peeter Sauter tõdeb Maalehes, et Enn Soosaar sõnastas meie mõtteid selgemalt, kui paljud meist ise.

Arkna mõis üllatab Hollandi nõgesejuustuga 

Arkna mõisa omanikud on Eestist, tegevjuht tuli Kreekast ja juustumeister Hollandist. Nii lehvib mõisa ümber rahvusvaheline ärivaim, ärgitades nutikaid ideid ellu viima.  Maaleht jätkab lugude sarja Eestimaa mõisadest.

Ilusat uba ja hernest on tänavu vähe

Viimastel aastatel on Eestis hakanud laiuma oa- ja hernepõllud, ent kui asi jõuab müügini, siis selgub, et kvaliteetset kaupa on vähevõitu. Maaleht uuris, miks ei ole poes head hernest.

Pikemalt loe Maalehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.