VAATA KAVA: Tallinnas algab homme kolmepäevane turismimess Tourest

Homme algab Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses turismimess Tourest.


Reede, 10. veebruar

Pealaval

PEALAVA ASUB “ELAMUSED JA MAITSED” HALLIS

12.00                   Messi ametlik avamine. Messi avab ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Urve Palo.

Eesti Turismifirmade Liidu aastaauhindade väljakuulutamine:
Parim Turismiedendaja 2016 ja Parim Turismiobjekt 2016.
Ökoturismi- ja kvaliteedimärgise EHE üleandmine uutele turismitoodetele Eesti Maaturismi Ühingu ja EASi turismiarenduskeskuse poolt

14.00-14.30        Hiiumaa esitleb ja messikülalisi tervitab tšellokvartett C-Jam
14.30-15.00        Indoneesia tantsud
15.00-15.30        Saaremaa 
auhinnamäng Georg Ots Spaa hotelli auhinnale
15.30-16.00        AHHAA teadusteater
16.00-16.30        Järvamaa 
esitleb: messikülalisi lõbustab Ajakeskus Wittenstein
16.30-17.00       Võrukaeltega Võrumaale lasteprogramm
17.00-17.15        Seiklusmaa Ida-Viru kutsub
17.15-17.30        FB Visit Setomaa mängu loosimine ja Seto Folk piletite loosimine
17.30                   Peipsi Järvefestivali mäng

Seminariruum B II

13.00-14.00 “Iseliikuv Pagas – Kas tulevikus jõuame kõik lennujaama käed taskus, täiesti ilma pagasita?” Ship It Wise
15.00-16.30 „Turismimaa Eesti: uued turismitooted ja -teenused Eesti regioonides 2017“, seminar-töötuba turismiasjalistele, ainult eelregistreerimisega


“Reisiklubi”

REISIKLUBI / TRAVELLERS’ CLUB ala asub peahallis. Reisiklubi partner on Tallinna Lennujaam, Euroopa koduseim lennujaam. Reisiklubis osalemiseks ei ole vaja eelnevalt registreeruda, v.a. laupäevased jaapani kalligraafia töötoad.

Reede, 10. veebruar

14.00-14.45   ANTARKTIKAST ARKTIKASSE. Tiit Pruuli, GoTravel.

Juba ammusest antiigist, Tacitusest alates, on inimesed huvi tundnud, kus on maailma äär. Seda on otsitud põhjast ja lõunast, nii Arktikast kui Antarktikast. Polaarklubi liige Tiit Pruuli käis ära nii Antarktika poolsaarel kui põhjapoolusel. Mõlemad paigad on turistidele avatud, aga minek nõuab veidi julgust, ettevõtlikkust, seikluslikku hinge. Kes läheb, ei kahetse! Kes kuulab, saab teada, kuidas neid reise ette võtta, mida peaks teadma, mida vältima, miks jääkarud ei söö pingviine vaid inimesi.

Tiit Pruuli (51) on reisibüroo Go Travel nõukogu esimees, kel on õnnestud oma töö ja armastus kenasti kokku sobitada. Tiit on purjetanud ja sõitnud autodega ümber maailma, osalenud paljudel erinevatel ekspeditsioonidel, matkadel ja turismireisidel kõigil kontinentidel.

Koos sõpradega annab ta välja Go Reisiajakirja ja kirjastab reisiraamatuid.
Suurim rõõm on talle see, kui näeb, et keegi on õnnelikuna tema korraldatud reisilt tagasi tulnud.

15.00-15.45   ARMEENIA, MÕNUSALT ELEGANTNE KAUKAASIA NOSTALGIA
Siirad ja vahetud inimesed, Ararati konjak, imemaitsev Kaukaasia köök – need on märksõnad, mis iseloomustavad kõige paremini reisi Armeeniasse. Armeeniasse jõudes tabad end mõttelt, et see maa on tõeline leid. Maailma vanim kristlik riik, mille ajalooline osa on ka Mägi-Karabahh, armeenia keelest otse tõlkides ’mägine must aed’. Siin olles kohtud lummavate mägikirikute ja sealt avanevate vaadetega, näed kohalikku Stonehenge’, saad käia Armeenia Vatikanis ja muidugi nautida konjakit Jerevani lugematutes prantsuse pärastes tänavakohvikutes!

AIVE HIIEPUU. Reisiveeb.ee ja raamat „Maailm seljakotis“ Koos abikaasa  Andrus Hiiepuuga on 20 aasta jooksul seljakotiga rännanud enam kui 100s riigis. 2016.a ilmus  nende sulest ka mahukas reisiraamat „Maailm seljakotis“ mis hõlmab suuremat osa eksootilisematest maailma piirkondadest. Reisiraamat jaotab 50 riigi reisikirjad maailmajagude järgi 12sse blokki, andes ülevaate Ida-ja Lääne Aafrikast, Kesk- ja Lõuna Ameerikast, Kariibidest, Lähis-Idast, Indohiinast, Melaneesia saarestikust, Taga-Kaukaasiast ja Balkanimaadest.
Aive juhib igapäevaselt suhtekorraldusfirmat PR Concept, on seitsmendat aastat erialaorganisatsiooni EPRA president ning lisaks SOS Lastekülade nõukogu liige. Peres kasvab 6-aastane Laura, kellega koos on juba tehtud ka esimesed pikemad reisid Balkanimaadesse ja Pärsia lahe äärde sh Iraani. Armeenias on Aive töötanud ja ringi reisinud.

16.00-16.45   BALKANIMAAD– Makedoonia kuulub Balkanimaade komplektiSilvia Pärmann ja Gled-Airiin Saarso
Balkani poolsaare riigid tunduvad koosnevat süngest ajaloost, masendavast statistikast, äärmuslikest emotsioonidest, õelast irooniast ja kirjust rahvaste seltskonnast, kellest teame peamiselt kreeklasi, keda me samal ajal – vähemalt viimastel aastatel – kõige vähem mõista suudame. Kohapeal süngus hajub ja Balkani peamisteks koostisosadeks muutuvad päike, päevalilled, rõõmus lärm ja vein.

… Olime otsustanud Balkanimaad läbi käia, Makedoonia kuulub sinna komplekti.  Hiljem Kreekas saime kohalikelt väga  täpselt teada, kus ikkagi asub Makedoonia ja kes päriselt on makedoonlased. Sisenesime tänasesse Makedoonia Vabariiki Kosovost. Merepiirita riigi kuivatavas päikeses ronisime üles Treskavec’ kloostrisse, üksik munk pakkus meile öömaja.  Tagasiteel allamäge tõmbasime kuumuse eest hinge kuhjades kuivavate tubalehtede vahel. 1963.a ajaloolise linna hävitanud Skopje maavärin on avanud ruumi kaasaegsele arhitektuurile koos väljakutega. Ja samas toimib rongiliiklus ikka veel 1957a. metallplaadile trükitud graafiku järgi. Raudtee viis meid edasi illüürlaste ajal asustatud  Ohridi järve äärde, järvepärli saladused,  ja maailmapärandi kloostrid vaatamiseks ja nautimiseks. Piiriületus Albaaniasse, kus hoopis  teised uskumused ja hoopis teised tavad…

Gled-Airiin Saarso on kooli-inimene, olnud nii õpetaja kui ka koolijuht. Kunstiajaloo ja loovainete õpetajana on kauged maad, taaskasutus ja seoste leidmine olnud alati koos temaga.
Gled-Airiin on Eesti Lapitöö Seltsi asutajaliige ning osalenud näitustel alates 1992. aastast. Isikunäitus “Sõleroosid” on eksponeeritud erinevates Eesti linnades. 2013.aastal esitati ehete ja teiste rahvaste tekstiilidega täiendatud näitust “Indigenous Modernity” nime all New Yorgis ja Washingtonis. Balkanimaade reiside emotsioonidena  on valminud lapimaalid.

Silvia Pärmann on reisifotograaf ja -ajakirjanik, kes on viimased viisteist aastat, ehk pisut rohkemgi, igal võimalusel mööda maailma ringi sõitnud ja enamuse nendest aastatest pildistanud inimesi, kellega tee teda kokku on viinud. Ta on osalenud mitmel reisifoto rühmanäitusel ning esinenud kahe isikunäitusega: “Kolmekesi” (2015) ja “Kellega ma seni kohtunud olen” (2016).


“Reisi Targalt”

Reisi targalt” ala on kujundanud Tallinna Sadam. Ala asub peahallis, seal on 36 istekohta. Seminaridel osalemiseks ei ole vaja eelnevat registreerumist.

REEDE 10. veebruar
Päeva moderaator on ERIK SAKKOV

12.30-13.00   Reisi targalt!
Kas olete välismaal viibides sattunud olukorda, kus olete pidanud kahetsema, et pole reisiks piisavalt ettevalmistunud? Reisi õnnestumine võib tihtipeale sõltuda alguses tühistena tundunud pisiasjadest. Seepärast konsul soovitab ja selgitab lahti 4R põhimõtet:
Reisiinfo 
Välisministeeriumi kodulehel on iga riigi kohta esmane info, mida reisija enne reisile minekut võiks teada. Reisikindlustus „Õnnetus ei hüüa tulles!“ Seetõttu on alati enne reisi arukas teha reisikindlustus. Reisidokumendid Enne reisile minekut tuleb kindlasti üle kontrollida oma reisidokumendid ja nende kehtivus. Registreerimine Registreerida on võimalik välisministeeriumi kodulehel või mobiilirakenduses „REISI TARGALT“.
Silvar Laanemäe, EV Välisministeeriumi konsulaarosakond.

13.30-14.15   Tark Sadam.
Tark Sadam on liiklusvoogude juhtimissüsteem, mis pakub elektroonilise järjekorra juhtimise abiga lahenduse sadamatele, kus tegutsevad koos mitmed erinevad ro-pax laevaoperaatorid. Tark Sadam muudab sõigu- ja veoautodega reisijate teekonna laeva mugavamaks pakkudes terviklikku ja arusaadavat teenust. Projekti lahendus töötatakse välja Tallinna Vanasadama A/B ja D terminalide liikluslahendust silmas pidades, kuid eesmärgiks on luua lahendus, mis oleks kohandatav tööks ka teistes sadamalinnades. Tark Sadam käivitub Vanasadamas 2017. aasta kevadel. Räägib Olari TammelTarga Sadama projektijuht, AS Tallinna Sadam.

14.30-15.15   Eesti Vabariigi 100. sünnipäev- kuidas põnevalt tähistada? 
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, riigi senise ajaloo suurima juubeli tähistamine algab juba 16. aprillil üle-eestilise avasündmusega ja kestab kuni 2020.aastani. Kui huvitavaks ja meeldejäävaks kujuneb EV 100. sünnipäeva tähistamine, sõltub meist kõigist endist. Anname ülevaate, mida põnevat sisaldab EV100 programm ning millised on võimalused ise EV100 programmi kujundada, organiseerides sündmuseid või tehes kingitusi. EV 100. sünnipäeva programm pakub head ettekäänet ka oma välismaal elavaid sõpru külla kutsuda ning rohkelt võimalusi nendega sünnipäeva tähistamiseks. Tutvustab Anneli Ohvril, EV100 turundus- ja kommunikatsioonijuht

15.30-16.15   Kuidas ühendada ärireisi ja puhkust? Bleisure?
Üle poole Eestis ostetavatest lennureisidest on ühel või teisel viisil seotud tööga. Inglisekeelne termin bleisure (business+ leisure) tähendabki just töö ja puhkuse ühendamist. Tegemist on vaid ühe punktiga globaalselt kasvavast trendist, kus järjest enam põimuvad igapäevases elus omavahel “tööaeg”  ja “vaba aeg”. Tööreisi kombineerimine puhkusega annab oskusliku planeerimise korral tuntava rahalise kokkuhoiu ja muudab kogu ettevõtmise komandeeringus käijale meeldivamaks ja stressivabamaks. Millised on selleks tegelikud võimalused ja mis reegitega tueb arvestada? Räägime sellest, kuidas reisiteenuste pakkujate hinnapoliitika diskrimineerib ärireisijaid ja soosib puhkusereisijaid. Bleisure-reiside 3 tüüpi: pikem viibimine siht- või transiitlinnas, kaaslaste kaasavõtmine reisile, täiendavate sihtkohtade lisamine marsruudile – ja nende omavaheline kombineerimine. Millega arvestada töö- ja puhkusereisi ühendamisel ja mida toob see kaasa maksustamise osas? Millal on maksuameti silmis tegemist erisoodustusega ja millal mitte?
Sellel huvitaval teemal vestlevad nii äri- kui erakliendi seisukohast vaadatuna Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi ja Estraveli lennupiletite müügidirektor Mauri Saarend.

16.30-17.30   Eesti uus brandikontseptsioon. Kuidas esitleda Eestit? Kas peame ikka alati alustama sõnadega “see on väike riik”? Mis on meie unikaalsused ja eelised ning kuidas neid reaalselt rakendada? EAS koos Eesti parimate disaini- ja kommunikatsioonispetsialistidega on loonud teenuse, mille abil saame me kõik lihtsamini Eestit tutvustada. Piret Reinson (EASi turundusjuht) ja Alari Orav (Eesti Disainimeeskonna juht) avavad keskkonna võimalusi ja selgitavad, kuidas seda kasutada majandusliku lisaväärtuse loomisel.

Alari Orav, EDMi juht. Disainer, ettevõtja, melomaan. Usub, et tulevikus on edukad just väikesed, kiired ja paindlikud meeskonnad ning riigid. Naudib Eesti kliimat ja loodab kunagi Viljandisse kolida.
Piret Reinson, EASi turundusjuht. Piretiga seonduvad Ilmar Raagi aegne ETV, kultuurikeskne Nordea ja muidugi täna loomisel olev Eesti bränd. Lihtne pole olnud neist ükski organisatsioon ega väljakutse, ometi on Piret selle kõige keskel naerusuine, lüües oma positiivse entusiasmiga pahviks ka kõige kibestunumad kriitikud. Pireti elu moto on – Elu ise ongi kõige ilusam muinasjutt.


“Puhka Eestis” halli eksponentide stendides

11:00 JÕGEVAMAA Jõgevamaa toidu degusteerimine
13:00 JÕGEVAMAA Põltsamaa veini degusteerimine
13:00 VÕRUMAA Keskaegne mängupõrgu “Õnnelik põrsas”
14:00-16:00 JÕGEVAMAA Lible loterii
15:00 VÕRUMAA Katapuldi täpsusharjutused lastele
15:00-17:00 PEIPSIMAA Pillimees – Seto Folk
17:00 VÕRUMAA Mõõgahoidmisvõistlus – parimatele auhinnaks külastuspaketid

 

KOGU PÄEV
Estonia SPA
(PE-10)
Osale loosimises ja võida 100+2 spaapaketti kahele
JÕGEVAMAA Kalevipoja viktoriin
JÄRVAMAA Osale küsitluses “Kas tunned Järvamaad?” Igale vastajale meene
PEIPSIMAA Peipsi Järvefestivali külastusmäng – Peipsimaa Turism
Köie valmistamise ja sõlmede õpituba – Emajõe Lodjaselts
Degusteerimised: Marineeritud Peipsi kala; Peipsi kurk; Räpina vein ja õlu; Alatskivi lossi veinid; Setomaa sõir ja leib; Samovaritee ja vanausuliste keedusuhkur

“Võrukaeltega Võrumaale” lastealal

Võrukaeltega Võrumaale pakub turismimess Tourest 2017 lastealal elamusi ja lusti nii lastele kui ka vanematele. Lastealal ootavad sind Pokumaa, Nõiariigi Liikluslinn, Metsavenna talu kelgumägi, Suure Munamäe vaatetorn ning Võru lastefestival “Rõkkab rõõmust maakera.” Väikesed huvilised saavad osa võtta ka Aila Näpustuudio töötubadest ning Võhandu maratonist. Tule kogu perega, veeda üks meeleolukas päev ning saa osa Võrumaa auhinnamängust.

PROGRAMM:
16:30-17:00 Võrukaeltega Võrumaale lasteprogramm

Programm laupäeval, 11.02

Pealaval

PEALAVA ASUB “ELAMUSED JA MAITSED” HALLIS

11.30-12.00        Võru lastefestival ja koomilise mustkunstiku Mironof show
12.00-12.30        Ajakeskus Wittenstein Järvamaalt kutsub vaatama, kui palju on muutunud orduaegsed kombed
12.30-13.00        Indoneesia tantsud
13.00-13.30        Saaremaa 
auhinnamäng Arensburg Boutique hotel & spa auhinnale
13.30-14.00        AHHAA teadusteater
14.00-14.15        Tarbijakaitseamet 
kutsub mängima – nutikamatele auhind!
14.15-14.30        Uus ja unikaalne Towelfy
14.30-15.00        Pärimusmuusikafestivali Hiiu Folk 2017 toob messikülalisteni ansambel Robirohi
15.00-15.30        
Võrukaeltega Võrumaale lasteprogramm
15.30-16.00        AniMatsuri kostüümishow
16.00-16.30
        SemaraH Hotels auhinnamäng ja oksjonid
16.30-16.45        Peipsi Järvefestivali 
mäng
16.45-17.00        Setomaa suve tippsündmused. Seto Folk piletite loosimine.


“Reisiklubi”

REISIKLUBI /TRAVELLERS’ CLUB” ala asub peahallis. Ala on kujundanud Tallinna Lennujaam, hubaseim lennujaam Euroopas. Reisiklubis, v.a. kalligraafia töötoad, osalemiseks ei ole vaja eelnevat registreerumist.

Laupäev, 11. veebruar

12.00-12.50   Jaapan, Shodo Jaapani kalligraafia töötuba. Hiroyuki Sonobe, Järveotsa Gümnaasiumi jaapani keele õpetaja.
13.00-13.50   Jaapan, Shodo Jaapani kalligraafia töötuba. Hiroyuki Sonobe, Järveotsa Gümnaasiumi jaapani keele õpetaja.
Töötubades osalemiseks on vajalik eelregistreerimine: http://www.ee.emb-japan.go.jp/itpr_et/Announcements.html

14.00-14.45   GRUUSIA, MITTE AINULT KIRIKUD, VEIN JA ŠAŠLÕKK. Pajatab Priit Kuusk, alias Wend, &Moments seiklusreisid.
Gruusia pakub reisimiseks tohutult võimalusi. Mäed, meri ja ülisõbralik rahvas kui mainida mõnda. Nii mõnigi klišee Gruusiast vastab tõele: vein on hea ja seda juuakse palju, rahvas on külalislahke, jne. Mõni tüüparvamus ei pea jälle sugugi paika: šašlõkk pole Gruusia põhiroog. Gruusia köök on hoopis mitmekesisem ja pakub gurmaanile rohkelt üllatusi. Gruusia kõige paremini hoitud saladus on aga mäed. Sealt leiad ehedad karjusekülad, inimesed oma traditsioonilises elemendis. Mägedes matkamiseks on viise mitmeid: võib seda teha nii jalgsi kui ka rattal. Aga miks mitte ka autoroolis.

Mina, Georgia, miks?
See on väga lihtne. Lubage mõned märksõnad – loodus, inimesed, söök ja vein. Eelistan jalgsi aga võib ka rattaga! Ja nii mitu korda. Ja sel aastal taas. Kohtumiseni
Wend, alias Priit Kuusk

15.00-15.45   TANSAANIA, ÜTLE “JAH” UUTELE SEIKLUSTELE.

SAFARID TANSAANIAS: Kas Sa juba sebrasid ja elevante nägid? Ninasarvikust ja lõvist ikka pilte tegid? Kas Sa Maasai meestega tantsisid? Mööda savanniavarusi vantsisid?
KILIMANJARO  – 5895 m: Me mägede tippe tahame vallutada. Nii nende jõu enda omale allutada. Me räägime siis mida oleme suutnud. Iga mägi meie elus miskit on muutnud. Tule matka ja koge – siis Sa näed. Meelerahu ja elujõudu pakuvad mäed.
SANSIBAR: Meil kõigil on kuskil oma saar. Kas selleks võiks olla ka Sansibar. Kuskil üks koht, kus hea on olla. Teadmine, et alati saab tagasi tulla.

JANIKA VAIKJÄRV “Ma arvan, et mind teatakse Eestis veidi rohkem kui Tansaanias, kuna olen siin lihtsalt kauem elanud. Kuigi arvan, et mu seitse Kilimanjaro vallutust ja raamat Dreamers & Doers on mind ka seal juba piisavalt tuntuks teinud. Olen asutanud mitu reisifirmat ja loonud rahvusvahelise klubi Ladies Trekking Club. Minu sulest on ilmunud mitu luulekogu ja raamatut, millest tuntuim on “Minu Kilimanjaro. Igaühe Everest.” Tunnen ja tean Tansaaniat väga hästi ja pean seda riiki oma teiseks koduks. Olen Tansaania Aukonsul Eestis. Aitame teil leida parimad võimalused Tansaania külastamiseks.”

Tansaaniat tutvustavad: Khamis Hassan  – Colors of Zanzibar;  Anette Kanji – Travel to Tanzania; Ene Lepp – Siafu Tanzania Safaris.

16.00-16.45   ZAMBEZI RAFTING- VAHUTAV VESI, KROKODILLID JA JÕEHOBUD. 
Andrei “Grisha” Grištšenko ja Annika Rauk, &Moments Seiklusreisid.

Zambesi on üks Aafrika suuremaid jõgesid. Siin asub kuulus Victoria juga ning ta on üks parimaid raftingujõgesid maailmas. Zambesi on ka Zimbabwe ja Zambia piirijõeks. Rafting Zambesil on eksootika- ja seiklusreis kõige ehedamal kujul. Lisaks adrenaliinirikkale sõidule kulgeb reis sügaval keset Aafrikat. Öised savannihääled telkimiskoha läheduses kuuluvad selle juurde. Samuti krokodillid ja jõehobud, kellega kohtumine käib asja juurde.

Nii nagu ma 12 aastaselt ratta selga istusin, nii ma sinna sadulasse jäingi! Olen kirglik rattur – mind köidab ratta juures kõik, nii see kuidas on need kokku pandud, kui ka see kuhu ta mind viib. Viimasel ajal olen aktiivse rattaspordi kõrvale leidnud mõnusa kulgemise vormi – rattaga matkamise. Minu õnnehetked ongi siis kui näen laia maailma ise samal ajal vändates!
Andrei „Grisha“ Grištšenko, &Moments Seiklusreisid reisijuht

Olen terve elu võrdselt armastanud nii sportida kui reisida. Minu jaoks on parim puhkus siis, kui see on aktiivne, vahest isegi ekstreemne. Piiride kompamine ja hirmudega silmitsi seismine pole küll eesmärk omaette, aga see vabanemise tunne tekitab sügavat sisemist tasakaalu. Seda viimast olen ka läbi joogapraktikate õppinud. Joogast ongi saamas matkamiste kõrval minu uus hobi.
Annika Rauk, &Moments Seiklusreisid reisikoordinaator.


“Reisi Targalt” seminariala

Reisi targalt” seminariala on kujundanud Tallinna Sadam. Ala asub peahallis, seal on 36 istekohta. Seminaridel osalemiseks ei ole vaja eelnevat registreerumist.

LAUPÄEV, 11.02

11.30-12.15 Õpi teiste kogemustest lennureisidel

Sagedased reisijad teavad nii mõndagi, mis võib harvem lennukiga sõitjale tulla suure üllatusena.

Lennupiletite hindade kujunemine on sageli tavaloogikaga vastuolus – pikk, mitme ümberistumise, heade lennukite ja rikkaliku pardateenindusega reis teisele mandrile võib maksta vähem kui lühike, teenindusvaba kitsa propellerlennuki väljumine lähiriiki. Räägime, miks see nii on, kuidas osta soodsaid lennupileteid, kuidas teenida oma reisilt võimalikult palju boonuspunkte ning mis kriteeriumeid lennupiletit ostes veel lisaks soodale hinnale arvesse võtta tuleks.

Teenuse kvaliteedis ja selles, mida üks või teine hind sisaldab võib olla olulisi erinevusi. Räägime lennuteenuste kvaliteedist, teenuse komponentide tasuliseks muutmisest ja tüüpilistest vigasid, mida hinnast lähtuva valiku puhul tehakse. Neid ja teisi huvitavaid seiku ja teadmisi vahendab elukogenud reisiajakirjaniku Krister Kivi modereerimisel kirjanik, reisigiid, endine stjuuard ja raamatu “Taevakirju” autor Argo Kasela ja Anne Johanson Estraveli lennupiletite müügi osakonnast.

12.30-13.15 „Miks lendab Tallinna nii vähe lennufirmasid ja kes võiks olla järgmised tulijad?”

Erik Sakkov, Kristel Saulep Nordic Aviation Group, Katrin Poell Tallinna Lennujaam

13.30-14.15 Siseturism ja mõisad

Millised Eesti mõisad on veel avastamata pärlid ja võiksid saada suuremat tähelepanu? Mille vastu tunneb huvi ja mille alusel teeb oma ostuotsuse välisturist ja mis kõnetab kohalikku siseturisti?

Juttu tuleb erinevate kliendigruppide ja erinevatest riikidest pärit külastajate ootustest ja tarbimisharjumustest. Missugused mõisad on populaarseimad Estraveli klientide seas? Kas mõisa tullakse pigem puhkama või aktiivselt nädala lõppu veetma? Millest sõltub kohalviibimise aeg? Kas sise- ja välisturistide huvi mõisade osas on kattuv või erinev?  Nendele küsimustele otsivad vastuseid Kõue mõisa omanik Eerik-Niiles Kross, kes tutvustab oma mõisa ja räägib mõisaturismiga seotud kogemustest. Estraveli esindajatena on laval Eesti mõisate asjatundja ja Baltisaksa Kultuuri Seltsi juhatuse liige Maaja Silm ja Balti tootesuuna juht Malle Pottsepp, kes jagavad oma pikaaegset kogemust ja räägivad erinevatest mõisaturismi võimalustest. Modereerib Indrek Treufeldt.

14.30-15.15 Reisi targalt! 

Kas olete välismaal viibides sattunud olukorda, kus olete pidanud kahetsema, et pole reisiks piisavalt ettevalmistunud? Reisi õnnestumine võib tihtipeale sõltuda alguses tühistena tundunud pisiasjadest. Seepärast konsul soovitab ja selgitab lahti 4R põhimõtet:
Reisiinfo 
Välisministeeriumi kodulehel on iga riigi kohta esmane info, mida reisija enne reisile minekut võiks teada. Reisikindlustus „Õnnetus ei hüüa tulles!“ Seetõttu on alati enne reisi arukas teha reisikindlustus. Reisidokumendid Enne reisile minekut tuleb kindlasti üle kontrollida oma reisidokumendid ja nende kehtivus. Registreerimine Registreerida on võimalik välisministeeriumi kodulehel või mobiilirakenduses „REISI TARGALT“.
EV Välisministeerium, konsulaarosakonna peadirektor Kersti Eesmaa.

15.30-16.15 Milline tehnika reisile kaasa?

Kõigeks on leiutatud rakendus! Sama võib öelda ka reisiäppide kohta – enam pole vaja kaasa vedada reisijuhte, mis reisi toimumise ajaks on juba aegunud, igas linnas uue kaardi otsimine võib nüüd ära jääda ja paljudes riikides pole isegi tarvis pileteid välja printida. Kõike seda saab teha nutitelefoniga! Peale telefonirakenduste on leiutatud ka mitmeid erinevaid vidinaid, mille abil saab reise lõbusamaks, mugavamaks ja meeldejäävamaks muuta. Millised rakendused ja tehnikavidinad tulevad reisimisel kasuks? Juttu ajavad Digitarga äpitark Anna-Liisa Reinson ja tehnoloogiate poolelt suurte kogemustega Heigo-Aulemb Ensling. Koos moodustavad nad super terviku selle teema sisukaks ja köitvaks käsitlemiseks nii, et sellest tekib kuulajatele tõesti ka praktiline kasu. Modereerib Indrek Treufeldt.


“Puhka Eestis” halli eksponentide stendides

11:00-13:00 JÕGEVAMAA Lible loterii
11:00 VÕRUMAA Katapuldi täpsusharjutused lastele
12:00-17:00 Estonia SPA
(PE-10)
Lokaalse külmravi ja eestimaiste spaahoolitsuste tutvustused, kõigil soovijatel võimalus ise osa saada!
12:00 JÕGEVAMAA Jõgevamaa toidu degusteerimine
12:00-14:00 LÄÄNE-VIRUMAA Ehedad Elamused Lahemaal kutsuvad osalema viktoriinis ja loteriil
13:00 HIIUMAA Hiiu Folk 2017 kutsub kuulama ansamblit Robirohi
13:00 JÕGEVAMAA Põltsamaa veini degusteerimine
13:00 VÕRUMAA Mõõgahoidmisvõistlus – parimatele auhinnaks külastuspaketid
15:00 VÕRUMAA Keskaegne mängupõrgu “Õnnelik põrsas”
15:30 HIIUMAA Hiiu Folk 2017 kutsub kuulama ansamblit Robirohi
15:00-17:00 PEIPSIMAA Pillimees – Seto Folk
17:00 VÕRUMAA Mõõgahoidmisvõistlus – parimatele auhinnaks külastuspaketid

 

KOGU PÄEV
Estonia SPA (PE-10) Osale loosimises ja võida 100+2 spaapaketti kahele
JÕGEVAMAA Kalevipoja viktoriin
JÄRVAMAA Osale küsitluses “Kas tunned Järvamaad?” Igale vastajale meene
PEIPSIMAA – Peipsi Järvefestivali külastusmäng – Peipsimaa Turism
– Köie valmistamise ja sõlmede õpituba – Emajõe Lodjaselts
– Degusteerimised: Marineeritud Peipsi kala; Peipsi kurk; Räpina vein ja õlu; Alatskivi lossi veinid; Setomaa sõir ja leib: Samovaritee ja vanausuliste keedusuhkur

Programm pühapäeval, 12.02

Pealaval

PEALAVA ASUB “ELAMUSED JA MAITSED” HALLIS

11.00-11.30        Peipsi Järvefestivali mäng 

11.30-12.00        Võrukaeltega Võrumaale lasteprogramm
12.00-12.15        Järvamaa esitleb: messikülalisi lõbustab Ajakeskus Wittenstein
12.15-12.30        Hiiumaa esitleb ja publikut lõbustab klounidepaar Piip ja Tuut
12.30-13.00
        Indoneesia tantsud
13.00-13.30        Saaremaa auhinnamäng Hotell Saaremaa Thalasso spaa auhinnale.
Pulmapealinn Kuressaare võidupaari loosimine
13.30-14.00        AHHAA teadusteater
14.00-14.30
        Seiklusmaa Ida-Viru kutsub!

VAHEAEG

15.00                   Messi ametlik lõpetamine
Külastajate lemmikstendi 
võitjate väljakuulutamine
                             Tourest 2017 suure puhkuseloosi peaauhinna loosimine


“Reisiklubi”

“REISIKLUBI / TRAVELLERS’ CLUB” asub messi peahallis väliseskponentide Global Village alal. Reisiklubi on kujundanud Tallinna Lennujaam, 30 istekohta. Reisiklubis osalemiseks ei ole vaja eelnevalt registreeruda.

12.00-12.45   Etioopia– loodus, ajalugu, kultuur ja erinevad rahvad. Kogemusi jagab Arne Uusjärv, GoTravel.
Etioopia põhjaosa, keskosa, lõunaosa ning Omo oru rahvad, vaatamisväärsused. Huvilised saavad näpunäiteid sellel maal reisimise omapärast ja näevad 600 vapustavat fotot. Arne Uusjärv räägib Etioopiast sellepärast, et ta on sellel imelisel maal käinud 13 korda ning veetnud seal nii tööl kui ka puhkusel olles kokku 219 päeva. Grupijuhina on Arne viinud Etioopiasse 68 eestlast. Seega ei ole tegemist mingisuguse ühekordse reisi hetkeemotsioonidega, vaid ühe väga omapärase riigi pikaajalise tundmaõppimisega.

13.00-13.45   Odessa ühendab põlvkondi ja kultuure.
Odessa nimi toob silme ette linna erilise õhustiku, mille loovad tema asukoht ja linnaelanike ainulaadne mitmekesisus. Sellest linnast võib leida maailma ühe kõige ilusama ooperimaja, mitmesuguseid muuseume ja galeriisid ning imekaunist arhitektuuri. Odessa kuulsad kilufileed, forshmaktsimmes, baklažaanipasteet, praetud mudilad – see on vaid väike osa roogadest, mida Odessas maitsta saab. Odessal on oma külalistele alati midagi erilist pakkuda, olgu need siis festivalid, muusikaklubid või lihtsalt lõputu rõõm.
Raivo Raidam on üks kolmest eestlasest, kes on kutsutud Ülemaailmsesse Odessiitide Klubisse, mille liikmeskonnas harva  inimesi, kes ei elaks või poleks pärit Odessast. Olles sattunud Odessasse esmakordselt septembris 1977 ja kohe ka tolleaegse ärksa noorteelu keskele, on Raivo Raidam 40 aasta jooksul käinud selles romantilises merelinnas üle 300 korra ja tema teadmised Odessa kohta on imestamapanevad. Aegade jooksul on tekkinud äri-, veelgi rohkem aga kultuurisidemeid, Odessa-teemalisi artikleid, TV- ja raadiosaateid ning lihtsalt vahvaid inimlikke kontakte.


“Reisi Targalt” Seminarialal

Reisi targalt” seminariala on kujundanud Tallinna Sadam. Ala asub peahallis, seal on 36 istekohta. Seminaridel osalemiseks ei ole vaja eelnevat registreerumist.

PÜHAPÄEV, 12.02

12.30-13.15 Kruiisireisi nipid
Kruiis on maailmas väga levinud viis reisida ühe reisi jooksul mugavalt mitmesse sihtkohta ja käia lühikese aja jooksul erinevates riikides. Ühe reisi jooksul võid avastada väga palju erinäolisi paikasid, ilma et peaksid muretsema transpordi, majutuse või toidu pärast. Astud valitud kruiisi alguspunktis laeva ja alustad mugavat teekonda, mida täiustavad kulinaarsed kogemused, valikuterohke pardaprogramm ja eksursioonid.

Kuid millist kruiisi valida? Millele tähelepanu pöörata? Mida peaksid teadma, et oma reisist parim võtta? Just nendele küsimustele hakkavad vastust otsima maailma „Minu“ raamatusarja kirjastaja Epp Petrone ja tuntud toidublogija Silja Luide, kes mõlemad alles sel sügisel ka kruiisil käisid ning nüüd oma kogemust teiega jagavad.

13.30-14.15 Lastega reisima – perepuhkus, mida naudivad nii lapsed kui täiskasvanud
Kuidas reisida nii, et ühist perepuhkust naudiksid nii lapsed kui täiskasvanud? Nii, et reisihuvilised lapsevanemad saaksid oma rännukihku rahuldada, aga et ka väiksed reisikaaslased oleksid õnnelikud ja rahul? Nendel ja teistel teemadel arutlevad staažikas maailmarändur, kirjanik ning kolme lapse ema Epp Petrone ning blogi happylittletraveller.com autor, endine Estraveli turundusjuht ja kahe lapse ema Janika Ritson. Mõlemad annavad soovitusi perereiside õnnestumiseks, räägivad oma värvikamatest kogemustest lastega reisides ja seda nii Viru rabas, Sri Lankal kui ka kruiisil.

14.30-15.15 Reisi targalt!

Kas olete välismaal viibides sattunud olukorda, kus olete pidanud kahetsema, et pole reisiks piisavalt ettevalmistunud? Reisi õnnestumine võib tihtipeale sõltuda alguses tühistena tundunud pisiasjadest. Seepärast konsul soovitab ja selgitab lahti 4R põhimõtet:
Reisiinfo 
Välisministeeriumi kodulehel on iga riigi kohta esmane info, mida reisija enne reisile minekut võiks teada. Reisikindlustus „Õnnetus ei hüüa tulles!“ Seetõttu on alati enne reisi arukas teha reisikindlustus. Reisidokumendid Enne reisile minekut tuleb kindlasti üle kontrollida oma reisidokumendid ja nende kehtivus. Registreerimine Registreerida on võimalik välisministeeriumi kodulehel või mobiilirakenduses „REISI TARGALT“.
EV Välisministeerium, Silvar Laanemäe.


“Puhka Eestis” halli eksponentide stendides

12:00 HIIUMAA Hiidlaste-saarlaste köievedu
12:00 JÕGEVAMAA Jõgevamaa toidu degusteerimine
12:00 VÕRUMAA Katapuldi täpsusharjutused lastele
13:00 JÕGEVAMAA Põltsamaa veini degusteerimine
13:00 VÕRUMAA Keskaegne mängupõrgu “Õnnelik põrsas”
13:00-15:00 JÕGEVAMAA Lible Loterii
14:00 VÕRUMAA Mõõgahoidmisvõistlus – parimatele auhinnaks külastuspaketid
KOGU PÄEV
Estonia SPA (PE-10) Osale loosimises ja võida 100+2 spaapaketti kahele
JÕGEVAMAA Kalevipoja viktoriin
JÄRVAMAA Osale küsitluses “Kas tunned Järvamaad?” Igale vastajale meene. Peavõitude loosimine toimub kell 15:30.
PEIPSIMAA – Peipsi Järvefestivali külastusmäng – Peipsimaa Turism
– Köie valmistamise ja sõlmede õpituba – Emajõe Lodjaselts
– Degusteerimised: Marineeritud Peipsi kala; Peipsi kurk; Räpina        vein ja õlu; Alatskivi lossi veinid; Setomaa sõir ja leib;    Samovaritee ja vanausuliste keedusuhkur

“Võrukaeltega Võrumaale” lastealal

Võrukaeltega Võrumaale pakub turismimess Tourest 2017 lastealal elamusi ja lusti nii lastele kui ka vanematele. Lastealal ootavad sind Pokumaa, Nõiariigi Liikluslinn, Metsavenna talu kelgumägi, Suure Munamäe vaatetorn ning Võru lastefestival “Rõkkab rõõmust maakera.” Väikesed huvilised saavad osa võtta ka Aila Näpustuudio töötubadest ning Võhandu maratonist. Tule kogu perega, veeda üks meeleolukas päev ning saa osa Võrumaa auhinnamängust.

PROGRAMM:
11:30-12:00 Võrukaeltega Võrumaale lasteprogamm

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.