VIDEO: Vormsi diakon Ants Rajando sai eile preestriks

Ants Rajando. F: Eesti Kirik
Ants Rajando. F: Eesti Kirik

Eesti luterikirikus sai laupäeval viis pikaaegset diakonit preestriks. Kõik vastsed preestrid teenivad maakogudusi, vahendas “Aktuaalne kaamera“.

Kõigi viie vaimuliku kohta sobib iseloomustuseks öelda “maa sool”, sest nad on juba iseseisvuse taastamise aastatest teeninud oma kogudusi.

“Ma usun, et selles kohalikus koguduses, kus nad teenivad, on nad juba ammu kõigi inimeste silmis meie kohalikuks õpetajaks, preestriks ja pastoriks,” ütles EELK peapiiskop Urmas Viilma.

Ralf Alasoo on Narva-Jõesuu, Tiit Kuusemaa Puhja, Ants Rajando Vormsi, Kalle Rebane Prangli ja Enno Tanilas Karula kogudusest. Kõik nad on olnud üle 20 aasta diakonid. Diakon on vaimulikuameti esimene aste.

Ants Rajando on sündinud 2. veebruaril 1960 Tallinnas. 1983 lõpetas ta arhitektuuri eriala praeguses Eesti Kunstiakadeemias.
1985 ristiti Tallinna Püha Vaimu kirikus.

19. juunil 1992 ordineeritud diakoniks Haapsalu toomkirikus.

2010. aastal kirjutas Eesti Kirik, et üle 20 arhitektina töötatud aasta jooksul on Rajando jõudnud palju, eriti südamelähedasteks peab ta kodusaarele Vormsile projekteeritud hooneid: uut pastoraati, lasteaeda ja õpetajate korterelamut. Tollal seisis veel ees vallamaja renoveerimine. “Teine n-ö kodune piirkond Läänemaal on olnud Nõva, kus on minu projekti järgi valminud uus koolimaja ja päästeteenistuse hoone ning renoveeritud vana vallamaja,” lisas ta.

Peale selle on Rajando projekteerinud ka mõne kirikliku hoone. Näiteks kiriku laagrikeskuse Talu ja Ridala pastoraadi-talvekiriku.

Tema projekteeritud maju on ka Haapsalus. Neid saab vaadata siit.

Vaata ERRi videot siit

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.