Maanteeamet võidakse kolida Pärnusse, samuti kaitseväe spordikeskus

Riigihalduse minister Mihhail Korb on valitsusele välja pakkunud oma visiooni, millised asutused ja millises mahus võiks riik pealinnast välja viia, kirjutab Postimees. Korbi plaani järgi tuleks pealinnast mujale viia 25 riigiasutust, Pärnusse viidaks maanteeamet.Ligi 150 töötajaga peaksid Korbi hinnangul plaani panustama sotsiaalkindlustusamet (koliks Paidesse), Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (koliks Rakverre), Riigi Kinnisvara AS (koliks Jõhvi) ja maanteeamet (koliks Pärnusse). Sama suures mahus peaksid muudatusi tegema ka Tervise Arengu Instituut (144 töötajat Haapsallu) ja maa-amet (118 töötajat Tartusse).

Kaitseministeeriumi visiooni järgi tuleks kaitseväe liikumis- ja veoteenistus kolida Paldiskisse, kaitseväe erioperatsioonide grupp Ämarisse, kaitseväe spordikeskus Pärnusse ning kaitseressursside amet Tartusse.

Millised asutused välja sõelutakse, selgub lähinädalatel, mil teised ministrid kolleegi kavale oma ettepanekutega vastavad.

Pikemalt loe Postimehest.


TÄIENDATUD:

Riigihalduse minister Mihhail Korb:

Postimehes täna avaldatud dokument oli esialgne visand, kus kaaluti erinevaid võimalusi asutuste pealinnast väljaviimise kohta – lisaks on tegemist vananenud infoga.

Rahandusministeerium saatis hiljuti ministeeriumitele kirja, milles palus täiendavaid ettepanekuid asutuste pealinnast väljaviimise võimaluste kohta nende valitsemisalas.

Tagasiside ministeeriumitelt alles laekub ja materjali pannakse kokku. Ühtki otsust kolimise kohta ei ole tehtud.

Soovime esitada ministeeriumitega ajakohastatud ettepanekud arutamiseks valitsuskabinetti lähiajal ja tutvustame siis ka avalikkusele.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.