FOTOGALERII: Noored võistlesid Lihulas kõrgushüppes

This slideshow requires JavaScript.

Meie piirkonna kergejõustikuga tegelevad spordinoored on sel sisehooajal saanud ennast proovile panna mitmel kergejõustikuvõistlusel. Sisevõistluste karussell algas 6. detsembril Haapsalus Läänemaa järelkasvu kergejõustikuvõistlusega.

Edasi kogunesid Lõuna-Läänemaa noored 14. detsembril Lihulasse, et võistelda kolmel sisealal. Ja jõulukuu lõpetati 26. detsembril Pärnu kergejõustikuhallis toimunud sisevõistlustel.

Uus aasta algas sama aktiivselt, 6. jaanuaril organiseeriti kergejõustikutreening Tallinnas ning hooaja tähtsamad võistlused olid Lasnamäe kergejõustikuhallis, kus 14.-15. jaanuaril ja 5. veebruaril olid Eesti noorte sisekergejõustiku meistrivõistlused.
Nüüd aga, 8. veebruaril toimusid Lihula gümnaasiumi spordihoones Lõuna-Läänemaa noorte kõrgushüppevõistlused.

Huvitav võistlus, osalejaid kõikidest meie koolidest

Taas on tore tõdeda, et lapsi oli osalemas kõigist meie piirkonna viiest koolist. Kui kiirjooks või näiteks ka kaugushüpe on lastele kergejõustikus igapäevaselt harrastatavad alad, siis kõrgushüppe kohta sama öelda ei saa. Siiski on see ala, kus juba esimese võistluse järel hakkab see paljudele meeldima. Nii oli ka meie võistlusel.

Kohtunikena tegutsenud õpetajad Jaanus Getreu, Meelis Põhako ja lapsevanem Jüri Saatmäe seadsid maha turvalise hüppesektori ja võistlus võis alata.

Kõige nooremate, 10-11-aastaste poiste hulgas sai võidu Vatla kooli poiss Keiro Ristikivi. Tema ületas isiklikuks rekordiks 1.15. Ka hõbemedali võitnud Lihula gümnaasiumi õpilane Ken-Indrek Klimpus sai kirja sama tulemuse, kuid katsete arv oli Keirol parem. Pronksi võitis Herman Reinmaa Lihula gümnaasiumist.

Tütarlaste 13-14-aastaste vanuserühmas võitis kuldmedali samuti isikliku rekordi püstitanud Kulla Saatmäe. Kõmsi kooli õpilase tulemuseks oli 1.30. Teise koha võitis Astrid Põhako Vatla koolist.

Poiste 13-14-aastaste vanuserühmas võttis võidu elu esimesel kõrgushüppevõistlusel osalenud Metsküla kooli poiss Samuel Kastepõld. Samuel ületas lõpuks 1.35. Tema katsed läksid iga hüppega aina paremaks ja usun, et temas on juba sel aastal ainest hüpata vähemalt 1.50. Teise koha saavutas Lihula gümnaasiumi õpilane Mario Reks, kes ületas 1.30. Pronkmedali sai kaela teine Metsküla kooli õpilane Hugo Noormets tulemusega 1.10.

15-17-aastaste neidude klassis võidutses Virtsu kooli sportlane Trinity Õismets. Tulemuseks väga tubli 1.30. Hõbedase autasu sai Lihula gümnaasiumi neiu Hanna Hatto 1.25-ga. Kolmas oli Kristiina Kukk Virtsu koolist.

17-18-aastaste noormeeste parim oli Lihula gümnaasiumi A-klassi rekordiomanik, eelmisel suvel 1.76 hüpanud Ainar-Sten Junker. Sellel võistlusel märgiti tema tulemuseks 1.55. Hõbeda võitis Martin Teppan 1.50 ja pronksi Krismar Liiv 1.40-ga. Mõlemale olid need isiklikud rekordid. Kõik noored õpivad Lihula gümnaasiumis.

15-aastaste poiste võitja oli uue isikliku rekordi 1.45 hüpanud Virtsu kooli õpilane Kaaro Saatmäe.

Tore, et tunnivälisel ajal ja teiste tegemiste ja toimetamiste kõrvalt aega näpistades võistlustest siiski arvukalt osa võeti. Kindlasti oli see kõrgushüppe jõuproov paljudele lastele võistlus, mis süstis neisse enesekindlust. Sellise tehnilise alaga sõbraks saada ei ole kerge, kuid kindlasti võimalik.

Järgmine kergejõustikuvõistlus Lihulas Lõuna-Läänemaa koolinoortele toimub 1. märtsil. Siis on kavas kiirjooksudevõistlus.