Kutsehariduskeskuses saavad ideemaratonil kokku sadakond Läänemaa koolinoort ja õpetajat

Haapsalu kutsehariduskeskuses toimub 22. veebruaril esimest korda mini-hackathon ehk ideemaraton. Üritusele on oodatud umbes 100 Läänemaa koolinoort ja nende õpetajat.

Ürituse raames luuakse meeskonnad ja töötatakse välja lahendus mõnele probleemile, mida õpilased tajuvad haridusvaldkonnas. Ideaalis on lahendusel ka digi- või tehniline komponent.

Meeskondi nõustavad ja inspireerivad mentorid – ettevõtjad, IT- ja haridusvaldkonna spetsialistid. Koolinoored õpivad päeva jooksul meeskonnatööd ja sotsiaalseid oskuseid, saavad huvitavaid teadmisi ettevõtlusest, innovatsioonist ja haridusest.

Hackathoni formaadi on Eestis kuulsaks teinud Garage48, kuid tegelikult on see maailmas laialt levinud. Hackathoni põhimõte on lihtne: võrdlemisi lühikese aja jooksul töötavad meeskonnad välja mingi lahenduse või prototüübi. Hackathone iseloomustabki nende intensiivsus, meeskonnatöö ja võistlusmoment.

Kuigi hackathonide traditsioon on alguse saanud IT-valdkonnast, pole see arvutiteadlaste pärusmaaks jäänud. Nii Eestis kui ka mujal maailmas on toimunud hackathone eri valdkondades – loomemajandus ja kunstivaldkondinimkaubanduse probleemligipääsetavusroheline majandus jms. Mõnikord on hackathonid aga piirkondlikud, nt 2016. aasta sügisel korraldatud Ida-Virumaa TeamLab. Haridusvaldkonnas võib näitena tuua SA Noored Kooli juba teist aastat korraldatud HaridusIDU.

Haapsalus toimuva mini-hackathoni viib läbi Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni keskus (HIK) koos vabatahtlikega ja kohalike koostööpartneritega: Haapsalu kutsehariduskeskus, JCI Haapsalu, SA Innovatsioonikeskus Innokas ja Läänemaa Arenduskeskus. “Näeme, et see on hea viis, kuidas kokku tuua erinevaid inimesi ja leida hariduses uusi ideid või lahendusi,” kommenteeris HIKi partnerlussuhete koordinaator Maarja Hallik. “Haridus ju puudutab ühel või teisel viisil meid kõiki ja teadupärast aitab see kaasa innovatsiooniprotsessile, kui erineva tausta, oskuste ja mõttemaailmaga inimesed koos tööle panna.”

Haapsalus toimuv üritus on ühtlasi peaprooviks Garage48-st inspireeritud täismahus arendusnädalavahetuse korraldamiseks Haapsalus, mis saab toimuma sügisel Innoka ja JCI Haapsalu eestvedamisel.

Anni Oja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.