Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilane Kris-Mariin Pals oli edukas üleriigilisel esseekonkursil

Kris-Mariin Pals

Läänemaa ühisgümnaasiumi 11. SST klassi õpilane Kris-Mariin Pals jagas üleriigilisel MTÜ Mondo korraldatud esseekonkursil 2.-3. kohta. Konkursile laekus 34 esseed.

Tegu on MTÜ Mondo (Eesti juhtiv maailmahariduse, arengukoostöö ja humanitaarabi organisatsioon, mis loob Eesti inimestele võimalusi maailma paremaks muutmiseks) iga-aastase esseekonkursiga, mida korraldatakse selleks, et ärgitada gümnasiste arutlema Eestis ning maailmas aktuaalsetel teemadel. Esseekonkurssi ja peaauhinnaks olevat õppereisi toetab välisministeerium, nii näiteks sõidab tänavune võitja (Miina Härma gümnaasiumi 11. klassi õpilane Susi Ann Kaljas) õppereisile Ghanasse.

Gümnasistid said valida kahe teema vahel:

  • Kas rändest võib saada Eesti eelis?
  • Innovatsioonid, mis päästavad maailma.

Krsi-Mariin valis teemaks innovatsioonid, täpsemalt keskendus ta oma essees puhtale veele. Kris-Mariini meelest oleme harjunud, et võime igal hetkel avada veekraani, mõtlemata, kui palju inimesi aastas sureb puhta vee puudumise tõttu nakkushaigustesse. Sellest ajendatuna asus Kris-Mariin uurima, millised on võimalused, tagamaks inimestele puhas joogivesi kõikjal.

Kris-Mariin tegi essee kirjutamiseks ära tohutu eeltöö: ta luges palju ingliskeelset materjali, ilukirjanduslikke teoseid ja nii sündis mitme nädala tööna essee, mida hindajad tunnustasid mitmekülgsete teadmiste esitamise ja teemaühtsuse eest. Kindlasti on Kris-Mariini essee huvitav ja õpetlik lugemismaterjal kõigile.

Loe Kris-Mariin Palsi esseed siit:

http://www.maailmakool.ee/essee2016vesi/


Monika Undo
Läänemaa ühisgümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja, Kris-Mariin Palsi töö juhendaja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.