Haapsalu kutsehariduskeskuse õpilane võitis plaatijate võistluse

9.-10. veebruaril toimus Järvamaa kutsehariduskeskuses plaatijate võistlus, kus Haapsalu kutsehariduskeskuse ehituseriala õpilane Märt Moorbach võitis 1. koha.Võistleja juhendajaks oli kutseõpetaja Harri Sinimeri. Võistlustest võttis osa kaheksa kutsekooli.

Võistlustööna oli vaja plaatida “ämma käimla” fragment. HKHK võistleja sõnul oli kõige raskem väikese aknaava ümber liistu paigaldamine ning selle kõrvalt plaatimine. Kõige lihtsamaks aga pidas võistleja põranda plaatimist.

Lõpukursuse õpilane Märt on Haapsalu kutsehariduskeskust esindanud kutsevõistlusel ka varem ja saavutanud tublisid tulemusi:

Jõulukellu 2016 – müürseppade kutsevõistlus 4. koht

Jõulukellu 2015 – müürseppade kutsevõistlus II koht

HKHK noor müürsepp 2015 – II koht

Märt alustas ehitusõpinguid 2014. aastal. Peamiseks põhjuseks, miks ta valis just ehituse eriala, on väga lihtne. Maakohas elanud poisina oli ta saanud lapsest saati paljudes ehitustöödes osaleda ja see oli talle alati meeldinud. Kuna vend oli Haapsalu kutsehariduskeskuses juba õppimas ja kooliga rahul, otsustas ka Märt õpinguid alustada samas koolis.

„Tänaseks meeldib mulle kõige enam laduda müüri, sest seda ma oskan kõige paremini ja olen sellega tegelenud kõige rohkem,“ ütleb Märt.

Peale õpinguid plaanib noormees edasi õppima minna, et saada rohkem teadmisi ja oskusi ning tagada tulevikuks hea töökoht.

Märt soovitab kõikidel teistel kindlasti ka võimalusel võistlustel osaleda: „Sa saad võrrelda oma oskusi teistega ning alati annab võistlustel osalemine juurde uusi kogemusi ja teadmisi.“

Palju õnne ja suur tänu eduka kooli esindamise eest Märt ja juhendaja Harri Sinimeri!

FOTOD võistlusest

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.