Karl-Christoph Rebane võitis luulevõistluse vabariiklikus voorus esikoha

Karl-Christoph Rebane. F: Facebook

Reedel, 17. veebruaril peeti Tartus koolinoorte Luuleprõmmi Eesti meistrivõistlusi, kus Läänemaad esindasid maakondliku eelvooru võitjad Kai Urb Kõmsi lasteaed-algkoolist, Reena Roos Oru koolist ja Karl-Christoph Rebane Läänemaa ühisgümnaasiumist.

Väärtusliku I auhinna kõige vanemas grupis (16-19-aastased) tõi koju LÜGi abiturient Karl-Christoph Rebane. Auhinna muudavad väga väärtuslikuks mitu ebaharilikku asjaolu.

Esiteks viidi üleriigiline noorte luuletajate omaloomingukonkurss läbi Tartu Näituste ruumes peetud haridusmessi Intellektika programmi liidetuna ja seega tüüpilise messimelu keskel, kus kõlaritest kostuvad reklaamlaused, info ning tehnikaboksidest kostuv mootorite müra noorte esinemisi saatsid. Mikrofon oli paljudele etlejatele segajaks, nad kasutasid seda esimest korda. Ületada tuli nii messimelu kui ka mikrofonihirm.

Teiseks hindas esinejaid ka publik. Näiteks moodustasid Reena Roosi klassikaaslased Oru kooli 9. klassist ühe paljudest publikužüriidest. Jääda silma ja kõnetada just oma eakaaslasi oli trump omaette.

Lisaks sõnaosavusele ja mõttetihedusele oli noortel ja isegi väga noortel (noorimas grupis võistlesid 6-11-aastased) sel konkursil tarvis käivitada kogu oma julgus ja kohanemisvõime. Kirjanike liidu esindaja Jaan Malini sõnul osutusidki võitjateks need, kes oma sõnumit jõulise ja isikupärase kehakeele ning häälematerjali abil võimendasid, seda veel suuremana suutsid esitada ehk prõmmida.

Kuna aga tegu oli peaaegu 30 väga heal tasemel luuletava noore autoriga üle Eesti, siis esitati kahe tunni jooksul palju ka emotsionaalselt vaoshoitumat, mõtisklevamat loomingut, mida Jaan Malin rohkem lugemisluuleks nimetas ja samuti väga väärtustas.

Anita Arst
Oru kooli emakeeleõpetaja

One Response to "Karl-Christoph Rebane võitis luulevõistluse vabariiklikus voorus esikoha"

  1. Malle   27. märts 2017 at 21:43

    Väga tubli!

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.