Andres Lainela: Manifest z-generatsiooni töötajale

Andres Lainela. F: Haide
Rannakivi

Alanud on aasta 2017. Sa oled lihtne inimene, tavaline tööealine. Sa oled kuulnud Elon Muskist ja tema plaanist muuta inimkond multi-planeraarseks liigiks. Ta lubas kosmoselaevad Marsile viia aastaks 2030. Tulevik on lähedal. Kuid olgem ausad. Sina ei pääse kunagi sellele laevale ning tegelikult sa ei tahagi sellele kosmoselaevale. Sa oled alles noor ja sinu jaoks on suuremaid muresid mida lahendada. Sa oled valmis kooli lõpetama ning alustama oma iseseisva karjääriga.

Tööandja, kelle juures töötab sinu isa, vahetab 90% töötajatest välja robotite vastu. Nad ütlevad, et see on kasulik ärile. 650st töötajast saavad hundipassi 590. See tõstab tehase tootlust 250% ning praaktoodangu protsent langeb 25lt 5ni. Sinu võimalused korraliku töökoha saamiseks ei ole just kõige paremad, või mis?! Nii, mis on sinu plaan? Võibolla sul ei pea üldsegi töökohta olema? Las robotid töötavad ja sina elad universaalsest baassissetulekust ehk kodanikupalgast. Lähitulevikus võib see olla täiesti võimalik, aga mis saab sinu vajadustest ning kirgedest?

Inimestel on erinevaid vajadusi. Põhivajadusteks on soe söök ning korralik koht kus elada. Kodanikupalgaga sa võiksid tõepoolest need vajadused katta. Aga mis edasi? Sa istud diivanil ja vahid televiisorit päevad läbi? Sa vajad eneseteostust ning ühtekuuluvustunnet!

Maailm meie ümber on koguaeg muutumas. Elu muutub paremaks, kui meie ise muudame seda paremaks. Lähitulevikus on meil kõigil võimalused muuta elu paremaks nii meie ümber, kui meis enestes. Me oleme võimelised palju enamaks kui 8-17 liinitööks. See jääb minevikku. Las robotid teevad selle töö. Meie oleme ise oma õnne sepad ja oma saatuse valajad. Tööta targemalt mitte väsitavamalt!

Tulevik on sinu jaoks palju helgem, kui sa ise veel arvata oskadki. Ära lase peavoolu poliitikal ning meedial ennast hirmutada. Sina ei ole enam suurkorporatsioonide ori. Head näited on innovaatilised ettevõtjad ettevõtetest nagu näiteks AirBnB ning superwork.io (100% Eesti kapital).

Meie kohustuseks on kasutada uusi tööriistu, mis on loodud meie elu paremaks tegemiseks. Kasutagem käsikäes uusimaid tehnoloogiaid ning vanu teadmisi. Tänapäeval me saame kasvatada lihtsalt omale toitu kasutades selleks modernset tehnoloogiat, me saame jagada oma teadmisi ja oskusi ning töötada koos suurema eesmärgi nimel mitte kellegi ainuisiku ahnuse nimel. Uus energia on taastuvenergia. Uus majandus on osalus- ning jagamismajandus. Uus töötaja on isemotiveeriv indiviid ühise eesmärgiga ise-majandavas kogukonnas!

Andres Lainela

4 Responses to "Andres Lainela: Manifest z-generatsiooni töötajale"

 1. ats   21. veebr. 2017 at 11:25

  Huvitavad ideed ja siis liigud edasi enda jutu promomise peale? “Superwork.io (100% Eesti kapital).”
  “…töötada koos suurema eesmärgi nimel mitte kellegi ainuisiku ahnuse nimel.”
  “Uus töötaja on isemotiveeriv indiviid ühise eesmärgiga ise-majandavas kogukonnas!”
  Sellisest süsteemist olen kuulnud, aga kahjuks ise näinud ei ole, ehk meie esivanemad oskavad kosta kuidas see toimis 😉

  Vasta
  • Ants   21. veebr. 2017 at 14:16

   Nagu ma aru sain, siis superwork.io on veebipõhine tööriist meeskondadele, et töö paremini sujuks. Kuidas sa ikka promod, kui mitte ise?! Huvitavad mõtted kindlasti, eks aeg näitab kas need ka teoks saavad, Mis puudutab esivanemate kogemustesse, siis sel ajal mida sa oma kommentaaris mõtled ei olnud sellist asja nagu indiviid!

   Vasta
 2. Andres Lainela   21. veebr. 2017 at 14:27

  Päris selge on see, et kapitalism oma praegusel ekspluateerival kujul on sama iganenud kui kommunism oma inimisiksust eitava lähenemisega. Ja selline sulam kahe formatsiooni parimatest külgedest (jagamismajandus, tark kaasamine, individuaalne lähenemine inimese soove ja võimalusi arvestades, kindlasti ka baassissetulek tööpuudusega jnejne) on ilmselt ainus jätkusuutlik tee globaalsest ummikust välja. Jõudu kaasarääkimises, sõbrad!

  Vasta
 3. uskmatu+toomas   28. veebr. 2017 at 18:14

  Ärge noored eriti muretsege see meeltule raha juurdetrükkimisele rajatu maail variseb veel teie eluajal kokku aga kuidas edasi minna peate otsustame Te ise !

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.