Enneolematu: Valge Maja ei lubanud pressikonverentsile seitset tuntud meediaorganisatsiooni

Valge Maja. F: Wikipedia

Valge Maja ei lubanud eile pressikonverentsile seitset meediaorganisatsiooni. Tegu on enneolematu sammuga, mis on järjekordne näide sellest, kuidas Donald Trumpi administratsioon talub ainult neile sobivaid meediakajastusi.

Valge Maja pressiesindaja Sean Spiceri kabinetis peetud tavapärasele pressikonverentsile keelati juurdepääs meediaorganisatsioonidel CNN, New York Times, Los Angeles Times, Politico, BuzzFeed, BBC ja Guardian.

Kui keelu saanud reporterid püüdsid Sean Spiceri kabinetti siseneda, teatati neile, et nad ei saa pressikonverentsile, sest nad pole osalejate nimekirjas.

CNN teatas oma avalduses, et selline käitumine Trumpi juhitava Valge Maja poolt on vastuvõetamatu. “Ilmselt selline on nende kättemaks, kui sa avaldad fakte, mis neile ei meeldi. Aga me jätkame nende avaldamist sellest hoolimata,” märkis CNN.

Valge Maja pressikonverentsidel osalevad tavaliselt viis suurt teleorganisatsiooni – NBC, ABC, CBS, Fox ja CNN. Nüüd jäeti sellest nimekirjast ainukesena välja CNN.

Kui maailma ühe juhtiva ajalehe The New York Timesi reportereid kokkusaamisele ei lubatud, pääsesid sinna nn konservatiivse meedia organisatsioonid Breitbart News, Washington Times ja One America News Network.

New York Timesi juhtiv toimetaja Dean Baquet kirjutas, et midagi sellist pole varem Valges Majas nende pika ajalooga, paljude eri parteide juhitavate valitsuste tegevuse kajastamispreioodi jooksul juhtunud. “Avaldame tugevat protesti New York Timesi ja teiste uudisteorganisatsioonide kõrvalejätmise pärast,” märkis ta.

Associated Pressi, Time’i ja USA Today reporterid olid kolleegidega solidaarsed ja boikottisid pressikonverentsi.

Allikas: CNN

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.