Fotod: Juhiloata 20-aastane juht sõitis otsa 70-aastasele jalakäijale, kes suri vigastustesse

Täna veidi enne kella 12 anti teada liiklusõnnetusest Raplas Tallinna maanteel, milles sai kannatada jalakäija, kes suri saadud vigastustesse. Õnnetuses kaotas elu 70-aastane naine.

Esialgsetel andmetel ületas naine teed selleks mitte ette nähtud kohas. Pealtnägijate sõnul võis sõiduauto Audi juht, 20-aastane mees, sõita teelõigul lubatust suurema kiirusega.

Rapla politseijaoskonna juhi Janno Ruusi sõnul puudub sõidukit juhtinud 20-aastasel mehel juhtimisõigus ja ta on varem liiklusalaste rikkumistega politsei huviorbiidis olnud. Viimati tabasid politseinikud mehe lubadeta sõidult 2014. aasta detsembris Raplas. Hetkel mehel siiski kehtivaid karistusi liiklusrikkumiste eest ei ole.

„Esialgsel hinnangul ja pealtnägijate ütlustele toetudes võib öelda, et traagiliselt lõppenud õnnetuse juures mängisid rolli valesti valitud kiirus ja sõiduvõtted. See tõestab veelkord, et juhtimisõigus ei ole lihtsalt märge registris, vaid autokoolis õpitu annab juhile kaasa vajalikud teadmised ja oskused, kuidas õnnetusi vältida,“ ütles Ruus.

Autot juhtinud mees oli õnnetuse toimumise hetkel kaine.

Õnnetuse täpsemad asjaolud selgitab välja kriminaalmenetlus.

 

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.