Läänemaa U19 saalijalgpallimeistriks tuli Läänemaa ühisgümnaasium

Haapsalus toimusid Läänemaa saalijalgpalli meistrivõistlused U19 vanusegrupile. Tegu on gümnaasiumidele mõeldud saaliturniiriga.

Kui sügisene 10.-12. klasside jalgpalli meistrivõistluste turniir on ametlikult Läänemaa Koolispordi Liidu kalendrivõistlus, siis saaliturniir mitte. Seda võistlust viib läbi Läänemaa ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Aavo Tomingas koos osalevate koolide õpetajate-treeneritega. Saalijalgpalliturniirist võttis osa viis kuni 18-aastaste poiste võistkonda.

Ükskõik kui vanade õpilaste Läänemaa koolide jalgpalliturniiri kohta saame rääkida kindlast kvaliteedist. Selleks annab põhjuse just see, et võistkonnad koosnevad enamikus jalgpallitreeningutel osalevatest lastest.

Nüüdsest U19 turniirist saame aga rääkida veel kraad kõrgemast tasemest. Enamik mänge lõppes ühe- või kaheväravalise vahega ja olid nauditavad nii mängijate tehnilisi oskusi kui ka taktikalisi lahendusi jälgides.

Kõikide koolide võistkondades tegid kaasa noorjalgpallureid, kes aastaid osalenud noorte tippliigades, saanud jala noortekoondiste ukse vahele või mänginud Eesti eri liigade meeste meistrivõistlustel. Nüüdsel turniiril astusid aga platsile mängijad, kellel selja taga mängud ka Eesti Esiliigas. Usun, et säärane kvaliteet annab igale noorteturniirile kõvasti väärtust juurde.

Viis võistkonda pidasid maha väga huvitava turniiri. Alles kahe viimase mänguga sai otsustavaks turniiri lõplik paremusjärjestus. Esimesed neli meeskonda olid tegelikult väga võrdsed. Natuke teistest paremad olid Läänemaa ühisgümnaasiumi I võistkonna poisid. Üle kümne aasta koos treeninud ja kokku mänginud võistkond näitas küpset jalgpalli. Aavo Tominga hoolealused võitsid teisi just stabiilsusega.

Haapsalu kutsehariduskeskuse võistkond esitas õpetaja Mehis Ehanurme juhendamisel küpse turniiri. Erinevatest koolidest Haapsalusse ametit õppima tulnud noorte sulatamine ühtseks tugevaks löögirusikaks on tegelikult suur kunst.

Tähtis on, et medalid läksid eri koolidele. Pronksmedali rõõmu said tunda Lihula gümnaasiumi jalgpallurid. Ka enamik Lihula poisse on koos treeninud kümme aastat. Tehnilise ja targa mänguga hoiti maapoiste lippu kõrgel.

Napilt neljandaks jäi Läänemaa ühisgümnaasiumi II võistkond. Kõikidele väärikat vastupanu osutanud Noarootsi gümnaasium saavutas viienda koha.

1. Läänemaa ühisgümnaasiumi I võistkond: Andres Dobosev-Proosväli, Siim Pikkaro, Siim Suitsberg, Jako Kariste, Morten Saar, Karmo Einmann, Kristo Enn. Treener Aavo Tomingas.

2. Haapsalu kutsehariduskeskus: õpetaja Mehis Ehanurm.

3. Lihula gümnaasium: treener Jaanus Getreu.

4. Läänemaa ühisgümnaasiumi II võistkond: treener Aavo Tomingas.

5. Noarootsi gümnaasium: õpetaja Silver Schönberg

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.