Reformierakond soovib e-hääletuse aega pikendada

Reformierakonna reedel kogunenud juhatus tegi ettepaneku, et valimisaktiivsuse tõstmiseks tuleks e-hääletuse perioodi pikendada seniselt ühelt nädalalt kümnele päevale, teatas Reformierakond. Samuti võiks tulevikus saada e-hääletada mobiilirakendusega ning ka eelhääletuse aeg peaks olema valimisaktiivsuse huvides pikem.

„Eesti on e-riik ja see on meie edulugu. Praeguse valitsuse plaan e-hääletuse perioodi lühendada on tagurlik minevikku vaatav samm ja Eesti e-kuvandi kahjustamine. E-hääletajate osakaal on järjest kasvanud, mis näitab, et valijatele meeldib mugav ja turvaline e-hääletus. Milleks seda võimalust siis kitsendada,“ ütles Reformierakonna esimees Hanno Pevkur.

„Reformierakond teeb ettepaneku e-hääletuste perioodi hoopis pikendada, seniselt ühelt nädalalt kümnele päevale. See soodustaks e-hääletajate ja üldise valimisaktiivsuse kasvu. Samuti tuleks valimisaktiivsuse tõstmiseks pikendada eelhääletuse aega,“ lausus Pevkur.

Ka Tartu Ülikooli vanemteadur, e-valimiste ekspert Kristjan Vassil on välja toonud, et valimiskorralduslikult liiguvad kõik riigid sinnapoole, et eelhääletusperioodi pikendada ja valimisi inimestele mugavamaks teha. Näiteks Šveitsis kestab e-hääletus ligikaudu kolm nädalat.

„Eesti peab liikuma tulevikku, mitte minevikku. Lisaks e-hääletuse perioodi pikendamisele tuleks täiustada ka e-hääletamise tehnilist poolt, võimaldades tulevikus hääletamist ka näiteks mobiilirakenduse kaudu,“ märkis erakonna esimees.

„Enamik suhtlusest toimub tänapäeval mobiilis, ka riigiga. Kui maksuametile on tuludeklaratsiooni võimalik esitada mobiili kaudu ja mobiilis pangatehinguid teha, siis e-hääletamise võimaldamine mobiilis oleks igati loogiline,“ lisas Pevkur.

Valitsusel on aga plaanis e-hääletamise perioodi hoopis lühendada. Praegu on e-hääletuse aeg nädal aega. Valitsus arutab võimaluse üle lühendada hääletamisaega kolme päevani.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.