VIDEO: Abielupaar valmistab Haapsalus väärispuidust ehteid

Puidu väärindamise võimalusi on sadu. Enamik neist on traditsioonilised, ent kui lisada natuke fantaasiat, on tulemus uus ja värske. Haapsalus elavad Tõnu ja Mari-Liis Parbus teevad väärispuidust originaalseid ehteid, kirjutab Maaleht.

Tõnu Parbuse sõnul on puit popp ning ta otsis endale just puidust mansetinööpe, ent ei leidnud sobivaid.

“Siis võtsin kokku ja hakkasin kodus rauasaega ise mansetinööpe välja saagima,” ütles ta. Seda tegi ta vannitoas, kus välja lõigatud pisikesi puitdetaile voolis ja lihvis.

Tulemus oli üllatav, nagu ka tuttavate reaktsioon. “Kui esimest korda töö juures neid kandsin, siis töökaaslased ütlesid, et kuule, jube ägedad nööbid, kust kohast said, kust osta saab? Ja sealt siis kõik saigi alguse,” rääkis ta.

Alguses müüsid Parbused Puudwoodi kaubamärgiga puust ehteid veebis, nüüd on need aga saadaval nii nende veebilehe e-poes kui ka kümnes müügikohas Tartus, Haapsalus, Pärnus, Võrus ja Tallinnas, sealhulgas lennujaamas, kust ehteid enim ostetakse.

Äsja rentisid Tõnu ja Mari-Liis Haapsaluga ühinevas Ridala vallas Uuemõisas oma ettevõtte esimesed tööruumid, kus ehteid teha ja tellimustega toimetada.

Puudwood alustas mansetinööpidega, kuid nüüd teeb abielupaar kauneid aksessuaare nii meestele kui ka naistele.

“Puudwood toodab meestele mansetinööpe, lipsunõelasid, nüüdseks on välja tulnud ka vööpandlad,” rääkis Tõnu Parbus. “Siis kõrvarõngad, mis on rippuvad; kõrvarõngad, mis ei ole rippuvad; kõrvarõngad, mis on väikesed täpid, ja seda kõike siis puidust.”

Loe pikemalt Maalehest

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.