Päästjad kustutasid Paralepas järelevalveta lõkke

18. märtsil kell 13.13 teatati häirekeskusele lõkkest Ridala vallas Paralepas Mustika tänaval. Päästjad kustutasid järelevalveta lõkke.

Saaremaa:

20. märtsil kell 00.11 sai häirekeskus teate tulekahjust Salme vallas Üüdibe külas. Teataja sõnul tuli saunas oleva kamina tagant suitsu. Pererahvas püüdis ka iseseisvalt tulekahju kontrolli alla saada. Päästjate saabudes oli põleng kamina tagant levinud seina vahele. Alustati kustutustöödega ning lammutati seina, et takistada tulelevikut edasi ning leida varjatud tulekoldeid. Tulekahju saadi kontrolli alla veidi enne kella 1 öösel ja kustutustööd lõpetati kell 1.50. Keegi tuleõnnetuses viga ei saanud, tekkepõhjus on selgitamisel.

19. märtsil kell 8.34 teatati häirekeskusele tahmapõlengust Kuressaares Pärna tänaval. Päästjad kustutasid korstnas süttinud põlengu eemaldades tahma korstnajalast. Majaelanikul oli ette näidata ka korstnapühkija väljastatud akt aastast 2015.

Lääne päästekeskuse ennetusbüroo ennetaja Katariina Vaabel tuletab meelde, et ainult sellest ei piisa, kui kutseline korstnapühkija teie küttesüsteemid mingil ajal puhastab. „Edasi tuleb ise olukorral silma peal hoida ning puhastada küttekoldeid ning -seadmeid vähemalt üks kord aastas või vastavalt vajadusele. Iga pere kasutab kütmiseks erinevat materjali, aga materjali valikust tuleneb ka puhastamise vajadus. Mõni puuliik tahmab rohkem, mõni vähem. Kui kütate söega, on tahm ja pigi garanteeritud. Kasutades küttekollet prügikastina, peate samuti tunduvalt rohkem vaeva nägema, et süsteem puhas hoida,“ selgitab Vaabel ning lisab, et just praegu on paras aeg kutsuda oma küttesüsteeme kontrollima korstnapühkija. „Aktiivne kütmisperiood hakkab lõppema ja miks mitte teha kõik korda enne suve,“ kutsub ennetaja kõiki üles küttekehade kontrolliks.

17. märtsil kell 12.30 sai häirekeskus teate tahmapõlengust Kuressaares Kivi tänaval. Teataja sõnul oli korstnast näha leeke. Päästjad kontrollisid maja küttesüsteemid termokaameraga üle, midagi ohtlikku ei leitud. Esialgsetel andmetel süttis korstnas lahtine tahm ja lõi leegi välja.

Raplamaa:

19. märtsil kell 11.11 kutsuti päästjad Kehtnas Staadioni tänavale, kus teataja sõnul tossas prügikast. Päästjad kustutasid tulekahju.

Pärnumaa:

19. märtsil kell 21.39 kutsuti päästjad appi Pärnus Riia maanteele, kus teataja sõnul oli spordihoone katusel nooruk, kes ei saanud katuselt iseseisvalt alla. Päästjad tõid ta redelautoga alla.

18. märtsil kell 1.31 sai häirekeskuse teate tulekahjust Vändra vallas Kadjaste külas. Teataja sõnul põles leegiga talumaja, inimesi hoones ei olnud. Päästjate saabudes oli maja täisleegis ja sisenemine hoonesse võimatu. Päästjad said tulekahju kontrolli alla kell 3.29, edasi tegeleti järelkustutusega. Tulekahju likvideeriti kell 11.01. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

17. märtsil kell 21.15 sai häirekeskus teate põlengust Pärnus Riia maanteel. Teataja sõnul põles kahekordse puidust maja. Päästjad selgitasid välja, et lahtise leegiga põles maja kõrval olnud puukuur. Tulekahju kustutati kell 21.58. Abihoone hävis tules, maja vooder sai kahjustusi.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.