VIDEO: Venemaa elukorraldusest tüdinud disainer pani Haapsalus püsti puittoodete äri

Peterburis elanud Ilshat Garipov kolis kahe aasta eest perega Eestisse ning tegutseb nüüd Haapsalus disaineri ja puittoodete valmistajana, kirjutab Maaleht.

„Lugu on lihtne,“ sõnas Garipov. „Ma ei suutnud enam Venemaal elada – elasime Sankt Peterburis. Mind ei rahuldanud mitte miski. Alustades sellest, kuidas käitub meie riik oma välisnaabritega ja lõpetades sellega, kuidas meil on kõik halvasti hariduse ja meditsiiniga.“

Garipovil on kaks väikest last. Esimene sündis Venemaal ja teine juba Tallinnas. Vahe kahe riigi meditsiiniabil on tema hinnangul tohutult suur.

“Erinevus on lihtsalt kosmiline,” ütles ta Maalehele. “Lapse sünnitamine Venemaal on tasuline, suure raha eest, aga Tallinnas tasuta. See on lihtsalt kosmos. Sellest olid kõige paremad muljed. Ja mind meelitas ka see, kui turvaline siin on.”

Sellised olid Garipovi Venemaalt lahkumise põhjused, kuid nüüd on ta Eestis ja püüab siin kohaneda ning ettevõtlusega tegeleda. Haapsalus on tal väike puutöökoda, kus valmistab kauni ja praktilise disainiga tooteid.

Garipov on õppinud kuulsas Stieglitzi nimelises Peterburi riiklikus tööstuskunsti akadeemias. Juba õpingute ajal lõi ta oma tööstusdisaini stuudio Mojorno. Kuna tal oli tollal kodus neli kassi, oli tema esimesteks toodeteks täispuidust kassimajad, mis on praegugi tema ettevõtte kõige tellitum toode. Kassimaja mooduleid saab paigaldada lae alla seinale mitmekorruseliseks elamuks.

Peale kassimajakeste valmistab Ilshat Haapsalus muidki kassipidajatele vajalikke tooteid, aga ka puidust ja vineerist lühtreid. Ostja saab neid veebist tellida ja vähese vaevaga kokku monteerida. Niisuguste praktiliste toodete väljamõtlemisel ongi Garipov nutikas.

Allikas: Maaleht


Ilshat Garipov lubas, et Läänemaa inimestele teeb ta oma tooteid tavahinnast odavamalt.
Vaata Ilshat Garipovi tooteid:
https://catissa.com
https://www.etsy.com/shop/MojornoProducts


 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.