Homme süüdatakse Kaali meteoori teekonnal Lennart Meri mälestuseks lõkked

Kaali peakraater. F: Ivar Soopan

Velise kultuuri ja hariduse selts vanal Läänemaal, praeguse Raplamaa lõunaosas kutsub kõiki hea tahtega kaaskodanikke – nii suuri kui ka väikseid, samuti seltse ja ühinguid – oma osalemisega toetama ja tähistama kolmapäeval, 29. märtsil Lennart Meri 88. sünniaastapäeva.

Selleks süütame mälestuslõkked või märgutuled (küünlad) oma jaanitulekohtades, külaplatsidel, linnustes või teistes väärikates paikades, mis paiknevad võimalikult lähedal 222 km mõttelisele joonele Ebavere mäe ja Kaali järve vahel – seega oletatavale Kaali meteoori ehk Tarapita teekonnale. Seda mõttejoont võib teisiti kutsuda ka Suure Lennu kaareks või tuleteeks.

Ebaverest alates kulgeks kaar Järvamaal Järva-Jaani kohal üle Purdi ja Lõõla küla.

Raplamaal leiab need paigad, kui ühendada kaardil joonega Imsi järv Lelle lähistel ja Lihuveski sild Raikküla vallas ning Avaste mäe keskpunkt Vigala vallas.

Lõuna-Läänemaad läbiks tuledekett joonel Avaste mäelt läbi Lõo küla Puhtu poolsaarele, puutudes pisut Pärnumaad Koonga vallas, kaugele ei jää Vatla linnus.

Enne Saaremaad trehvab teekond Viirelaidu ja Võisilma Muhu lõunarannal. Saaremaal jäävad joone alla Pöide valla külad   alates Kõrkverega, Laimjala valla Audla-Ridala kohal jätkub tee Kaali suunas otse üle Valjala kandis paikneva põliste linnusevallide.

Velise-Valgu kandi rahva matk ja lõke saavad seekord toimuma Vigala valla südames Vanamõisa külas Kesk-Vigala külaplatsil kolmapäeval, 29. märtsil poolteist tundi enne päikeseloojangut (18.30).

Ühtlasi kutsume kaasa ka kõiki Valgu Vanamõisa elanikke uudistama Vigala Vanamõisa küla, et üheskoos arutada ka külade käekäiku ja nime teemat uueneva Märjamaa suurvalla oludes.

Kaasa võtta hea tuju, piknikukorv, sõbrad ja kindlasti lood ning mälestused kordumatust Lennu-Taadust.

Väärt tava algatajateks olid tosina aasta eest Pandivere arenduse ja inkubatsioonikeskusest Aivar Niinemägi, Väike-Maarja vallavalitsus Lääne-Virumaalt ja Kaarma vallavalitsus Saaremaalt. Esimest korda toimus mälestustule tegemine märtsis 2006. Eelmise aasta varakevadine lõkkeõhtu oli Virtsu Tuulepargis.

Velise kultuuri ja hariduse selts
Velise muinsuskaitse selts
Eesti looduskaitse seltsi
Märjamaa osakond
Sillaotsa talumuuseum

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.