Rock in Haapsalu tasuta festivalipasside loosimise võitja on selgunud

Läänlane alustas veebruari alguses Facebookis loosimismängu, mille auhinnaks oli kaks tasuta passi 28. ja 29. juulil toimuvale festivalile Rock in Haapsalu. Loosiga võitis kaks tasuta festivalipassi Aila Gustke. Võitjaga võetakse ühendust.

Selleks, et loosis osaleda, tuli jagada Läänlase Facebooki-lehe postitust. Seda tehti rohkem kui tuhandel korral.

Kes soovivad festivalile pileti osta, võiks seda aegsasti teha, sest hinnad kerkivad festivali lähenedes. Täpsem teave ja kava on lehel www.rockinhaapsalu.ee.


Rock in Haapsalu:

 

Esimesel päeval astuvad üles naised rokis ehk Ladies Night Live. Kõik nimed on igale eestimaalasele teada ja tuntud. Tõenäoliselt suudab iga vähegi muusikaga sõber inimene une pealt laulda kasvõi üht laulu iga esineva artisti repertuaarist. Kõik esimese päeva artistid astuvad üles oma ansamblitega. Nii Suzil kui ka Bonniel on Inglismaalt kaasas suur tehniline varustus, muusikud ja tehnikud, tiim, kellega koos kõikjal maailmas kontserte antakse.

Teisel päeval läheb keerulisemaks ja see eristub eelkõige sellega, et esinejad laulavad oma suuri hitte meie oma sümfooniaorkestri, Haapsalu Kammerkoori ja eesti oma elava legendi Raul Vaigla poolt kokku pandud üliprofessionaalse kontsertansambli saatel. Selle õhtu eeltöö on võimas – artistid saabuvad siia mitu päeva varem, viiakse läbi mitmeid ühiseid proove, kus harjutatakse solistide ja meie muusikute koosmängimist ja -laulmist.

Kontserdil luuakse midagi väga unikaalset, mis kõlab vaid ühel korral – ja seda vaid Haapsalus 29. juulil. On üsna tõenäoline, et sama koosseis ei kohtu laval enam rohkem kunagi. Ja just selles seisnebki selliste elava muusika kontsertide tohutu võlu.


Esinejad

Rokiajastu naiselikku poolt esindavad kolm maailma kähedahäälsemat rokkivat leedit koos oma ansamblite ja võimsa live showga – Suzi Quatro (UK), Bonnie Tyler (UK), Lea Dali Lion (EST).

Kordumatute esitustega, mida saadavad sümfooniaorkester, Haapsalu Kammerkoor ja Raul Vaigla bänd, pakuvad publikule emotsionaalseid hetki absoluutsed legendid Paul Young (UK), Gary Brooker / Procol Harum’i solist / (UK), Tõnis Mägi & Ivo Linna (EST). Kuna just selline koosseis esineb üheskoos laval vaid Haapsalus, siis seda keemiat, mis laval tekib, kui kohtuvad klassika ja klassikud, ei ole võimalik enam kunagi kuskil mujal kogeda.

Suzi Quatro

Susan Kay “Suzi” Quatro (sünd 3. juunil 1950) on Briti-Ameerika laulja-laulukirjutaja, basskitarrist ja näitleja. Ta on esimene naisbasskitarrist, kes on saavutanud omal alal ülemaailmse kuulsuse. 70-ndate aastate hitid “If You Can’t Give Me Love”, “She’s in Love with You”, “I’ve Never Been in Love” jpt tagasid tee tuntusele. 1979. saavutas tema duett “Stumblin” koos Chris Normanniga 4. positsiooni USA edetabelis ja oli tema ainus number üks hitt Austraalias. 1973 andis Quatro välja omanimelise debüütalbumi. Sellest ajast alates on ta välja andnud viisteist stuudioalbumit, kümme kogumikku ja ühe live albumi. Tema soolohittide hulka kuuuvad “Can the Can”, “48 Crash”, “Daytona Demon”, “Devil Gate Drive” ja “Your Mamma Won’t Like Me”. 80-ndatel tähelend jätkus. 2011 andis Quatro välja oma 15. stuudioalbumi “In the Spotlight”. Tänaseks on Quatro müünud üle 50 miljoni albumi ja jätkab aktiivselt live esinemistega kõikjal maailmas.

Bonnie Tyler

Bonnie Tyler (sündinud Gaynor Hopkins, 8. juunil 1951) on Walesi laulja, tuntud oma omanäolise käheda hääle poolest. Tyleri esimene album „The World Starts Tonight“ ilmus 1977. aastal. Tema läbilöögisingliks sai „Lost in France“ samalt albumilt. Järgmisel aastal ilmunud singel „It´s a Heartache“ vallutas edetabelite tipud nii Euroopas kui ka Ameerikas. 80-ndatel tõus tippu jätkus, kui ilmusid singlid unustamatute hittidega „Total Eclipse Of The Heart“ ja „Holding Out For A Hero“. Ta oli üliedukas Euroopas 1990. aastatel koos Dieter Bohleniga, kes kirjutas ja produtseeris tema hiti “Bitterblue”. Bonnie Tyler´i viimane album „Rocks and Honey“ ilmus 2013. aastal, mille tuntuim singel on „Believe in Me“. Selle looga esindas ta Suurbritanniat 2013. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel ning saavutas 19. koha. Nii “It’s a Heartache” ja “Total Eclipse of the Heart” on ühed kõigi aegade enimmüüdumaid singleid, kumbki on müünud üle kuue miljoni. Tema töö on toonud paljude muude auhindade hulgas talle kolm Grammy ja kolm Brit Awardsi nominatsiooni.

Paul Young

Paul Young (sündinud 17. jaanuar 1956) on Inglise laulja, laulukirjutaja ja muusik. Ta on üks üheksakümnendate huvitavamaid vokaaltalente, kes on valitsenud muusikaedetabeleid korduvalt. Tema muusikukarjäär algas bändiga “Kool Kat & The Kool Kats” . 1979 moodustas ta bändi Q Tips, kellega anti 700 kontserti 3 aastat jooksul kuni 1982. aastal alustas Young soolokarjääri. Tema cover Marvin Gaye loole “Wherever I Lay My Hat” saavutas inglise edetabelites 1. positsiooni aastal 1983, millele koheselt järgnes album “No Parlez” millega ta saavutas ülemaailmse edu. Tema pehme hingeline hääl kuulus žanri, mida nimetatakse “blue-eyed soul”. 1985 Brit Awards’il sai Young parima meesartisti auhinna. “Every Time You Go Away” jõudis number üheks USA’s aastal 1985 ja võitis parima Briti Video 1986. aastal Brit Awardsil. Ta jäi Top 10’sse ka oma järgmiste hit singlitega “Come Back and Stay”, “Love of the Common People”. Unustamatu on ka “Senza Una Donna” duett koos Zuccheroga. Paul Young tuleb Eestisse üldse esmakordselt.

Gary Brooker / Procol Harum

Gary Brooker (sündinud 29. mail 1945) on inglise laulja, laulukirjutaja, pianist ja ansambli Procol Harum asutaja ja solist. Gary Brooker ja rockmuusika on lahutamatud juba 50-ndate lõpust saadik, kui tema juhitud rütm&bluusi bänd “The Paramounts ” esimest korda avalikkuse ette astus. 1964. aastal õnnestus bändil oma versiooniga “The Coasters i” hitist “Poison Ivy” Inglise müügitabelite esimese neljakümne hulka jõuda.

Mõned aastad hiljem kohtus Brooker Keith Reidiga. Sellest ajast saadik on duol olnud bänd nimega “Procol Harum”. 1967. aasta algul kirjutasid sõbrad Bachi loomingust inspireerituna laulu “A Whiter Shade of Pale”. Brookeri soulilaulja häälega lauldud lugu tõusis  samal sügisel Inglise edetabelis esimeseks ja Ameerikas viiendaks. Kuue nädalaga müüdi üle 600 000 plaadi. Eduga kaasnenud pingele aga ei pidanud noored vastu ja bänd lagunes.

Brooker ja Reid jätkasid uue koosseisuga. Järgnesid hitid: “Homburg”, “A Salty Dog”, “Conquistador” ja “Pandora’s Box” mis  tõusid üle maailma edetabelitesse ning kuuluvad täna raudselt rockiklassikasse.

Kokku ilmus bändilt kümmekond kauamängivat, neist viimane “Something Magic” 1977. aastal, peale mida bänd läks laiali. Brooker aga alustas iseseisvat karjääri.

1991. aastal kutsus Brooker stuudiosse vanad sõbrad Keith Reidi, bändi algkoosseisu klahvpillimängija Matthew Fisheri ja kitarrist Robin Troweri ning “Procol Harumi” alt anti välja album “The Prodigal Stranger”.

Gary Brooker annab jätkuvalt live kontserte kõikjal maailmas nii soololauljana sümfooniaorkestri saatel kui ka “Procol Harumiga”. 14. juunil 2003 nimetati ta Briti kuninganna sünnipäeva puhul Order of British Empire liikmeks, tunnustades tema tegutsemist heategevuses.

One Response to "Rock in Haapsalu tasuta festivalipasside loosimise võitja on selgunud"

  1. Aila   28. märts 2017 at 13:16

    Suured tänud juhuuu väga hea meel !

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.