Haapsalus oli tahmapõleng, Kullamaal põles kulu ja hoone sein

Eile kell 19.40 teatati häirekeskusele tahmapõlengust Haapsalus Kalda tänaval. Teataja sõnul põles korsten ning soojamüür. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutiga, viisid põlenud tukid hoonest välja ja puhastasid lõõrid.

Eile kell 15 sai häirekeskus teate tulekahjust Kullamaa vallas Päri külas. Teataja sõnul oli lõkkest süttinud kulu ning kasutuseta hoone sein. Päästjad kustutasid hooletusest lõkke tegemisel süttinud kulu ja hoone seina.

Päästeamet: Täna hommikune lumevaip tõi kerge muige suule – kui muu ei aita ja inimesed teiste vigadest ei õpi, tuleb appi ilmataat. On lootust, et vähemalt täna kulupõlenguid päästjate tööpäeva ei lisandu. Nädalavahetuseks aga peaks ilm jällegi kevadiseks tagasi muutuma ning ilmselt hakatakse tegelema kevadiste aiatööde ja tehakse lõkkeid või grillitakse. Allolevalt leiate meeldetuletuse ohutu lõkke tegemiseks.

Päästeamet tuletab meelde:

· Enne lõkke tegemist veendu selle ohutus kauguses lähimate hoonete ja metsani. Ohutu vahemaa hooneteni on ühe meetrise lõkke puhul minimaalselt 8 meetrit. Suurem lõke peab olema vähemalt 15 meetri ja metsast 20 meetri kaugusel.

· Lõkkeaseme ümbrus tuleb puhastada kuluheinast, kõige kindlam on, kui lõkke alus ümbritsetakse kivide või muldvalliga, et tuli mööda kuiva taimestiku edasi ei leviks.

· Kindlasti jälgi ka tuule suunda ja kiirust. Lõket tohib teha, kui tuule kiirus on alla 5,4 meetri sekundis ja suund ei ole hoonetele. Samuti austage oma naabreid, kui ikka tuule suund on otse naabri majale või hoovi, siis tasub lõkke tegemine edasi lükata ja oodata soodsamat ilma.

· Lõkke juures peab alati valmis olema ämber veega, survestatud aiakastmise voolik või tulekustuti ning lõket ei tohi jätta järelevalveta.

· Kui lõketegemine lõpetatakse, tuleb põlemisjäägid üle valada veega või katta pinnasega. Selliselt tehes võime kindlad olla, et juhuslik tuuleiil ei puhu sädemeid lendu ja tuli ei paisu iseseisvalt suureks.


Saaremaa:

30. märtsil kell 20.58 sai häirekeskus teate tulekahjust Mustjala vallas Panga külas. Teataja sõnul põles kõrvalhoone katus. Esimesena sündmuskohale jõudnud Mustjala vabatahtlikud alustasid saabudes tule kustutamisega väljaspool ning panid tulelevikule piiri. Kutselised päästjad sisenesid suitsusukeldusvarustuses hoonesse, et leida tulekolle. Põlengu täielikuks kustutamiseks avati katusel konstruktsioone ning ka hoone otsasein. Tulekahju likvideeriti kell 22.57.

30. märtsil kell 9.02 teatati häirekeskusele tulekahjust Kuressaares Komandandi tänaval. Teataja sõnul põles hoone esimesel korrusel elektrikilp. Elektrikilbi põlengu kustutasid iseseisvalt pulberkustutiga enne päästjate saabumist majas viibinud inimesed. Keegi viga ei saanud, päästjad ventileerisid ruumid.

Pärnumaa:

30. märtsil kell 18.42 teatati häirekeskusele kulupõlengust Häädemeeste vallas Papisilla külas. Päästjad kustutasid 100×50 meetri suuruse pinnase põlengu kell 18.59.

30. märtsil kell 16.59 sai häirekeskus teate kulupõlengust Audru vallas Liu külas. Teataja oli teinud lõket ning jätnud selle järelevalveta. Tuli oli käest ära läinud ja süüdanud kulu ning umbes viie ruutmeetri suuruse puuriida. Päästjate saabudes olid lähedal viibinud inimesed tulekahju iseseisvalt pulberkustutiga kontrolli alla saanud. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult. Kulu oli põlenud umbes 500 ruutmeetril.

Järvamaa:

30. märtsil kell 13.01 teatati häirekeskusele kulupõlengust Ambla vallas Aravetel Põllu tänaval. Päästjad kustutasid hooletusest lõkke tegemisel süttinud kõrrepõllu kell 13.30.

Lääne-Eesti pommigrupp:

28. märtsil käisid Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad Saaremaal Salme vallas Hindu küla metsas, kus oli leitud kaks miinipildujamiini. Lisaks käidi veel samal päeval Märjamaal, kus oli leitud kiviaiast üks miinipildujamiin. Esemed lokaliseeriti ja hävitati.

30. märtsil käisid Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad Saaremaal Salme vallas Lõu küla metsas, kus oli leitud kaks miinipildujamiini. Leiud hävitati.

Pommigrupp tuletab meelde, et lõhkekeha leiu korral ei tohi seda mingil juhul liigutada. Tuleb helistada telefonil 112 ning anda edasi leiuga seonduv informatsioon. Teeme koos Eestimaa ohutumaks ja puhtaks!

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.