Ilon Wiklandi illustreeritud ja Barbro Lindgreni kirjutatud raamatu sisu häirib väidetavalt vene keelt rääkivaid õpilasi

Ilon Wiklandi joonistatud illustratsioon raamatust “Minu vanaema majas”.

Vene Postimehe toimetuse poole pöördus teise klassi õpilase ema, kes on häiritud sellest, kuidas tema vene keelt rääkiv laps on tundides asetatud ebamugavasse olukorda. Otsest survet lapsele küll ei avaldata, kuid õpetajate valitud teema avaldab rasket mõju nii lapse psüühikale kui ka tema suhetele klassikaaslastega.

Oma kirjas toimetusele rääkis ema, et teise klassi õpilaste jaoks kohustusliku kirjanduse nimekirja on kantud raamat, mida tema loeb vene rahvusest inimeste otseseks diskrimineerimiseks. Jutt käib Ilon Wiklandi illustreeritud ja Barbro Lindgreni kirjutatud raamatust “Minu vanaema majas”.

“Väga paljud venelased käivad eesti koolis ja õpivad eesti programmi järgi. Kohustusliku kirjanduse kohta tuleb klassi ees vastata. Kuidas võivad vene rahvusest õpilased sellise sisuga raamatuid lugeda? Kuidas saavad vene rahvusest lapsed selliseid raamatuid klassi ees ümber jutustada. Miks õhutab riik juba selles vanuses konflikti Eesti kahe kõige suurema kogukonna vahel?” kirjutas ärritatud lapsevanem.

Pikemalt loe Postimehest.

2 Responses to "Ilon Wiklandi illustreeritud ja Barbro Lindgreni kirjutatud raamatu sisu häirib väidetavalt vene keelt rääkivaid õpilasi"

 1. uskmatu+toomas   31. märts 2017 at 15:09

  ..ja see pole veel kõik ! Rahvuste vahel teatud vaenu õhutamine on käinud pidevalt ja sellega harjub aga inimese õpetuse tundides algklassides suguelundeid sundida joonistama on midagi hoopis huvitavamast õpetusest.Õpetusest mille alusepanijaks on kogu Euroopas pedofiiliks ristitud mees.Oh meie kool !

  Vasta
 2. õpetaja laur   31. märts 2017 at 20:02

  Lapsed!
  Miks me peaksime tähtsa osa oma minevikust maha vaikima?!
  Sel juhul peame ka suu pidama kui pagulane sooritab kuriteo.
  Sõbrad, see ongi terroriakt meie rahvuse ja riigi vastu, jätke see meelde!!

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.