Aprill! Lux Expressi bussijuhid pajatavad oma naljakatest seiklustest

Naljapäeval, 1. aprillil jagasid Lux Expressi staažikad bussijuhid oma karjääri naljakamaid juhtumisi. Bussijuhtide sõnul juhtub nende töös üsnagi tihti vahvaid ja ka lausa naljakaid lugusid ning nii mõnigi neist on jäänud meelde lausa pikkadeks aastateks.

Lux Expressi staažikas bussijuht rääkis naljakast seigast, mis juhtus umbes 40 aastat tagasi Petseri liinil. Bussi peale tuli vanem naisterahvas, kes päris bussijuhi käest: „Kas sa homme minuga koos vasika peale võtad?“. „Ikka saab!“ oli bussijuhi vastus.

Mida ta aga enda sõnul ei osanud arvata on see, et naisterahvas oligi järgmisel päeval vasikaga bussi ukse ees. “Eksisin! Tuli koos vasikaga peale ja tulid ka kõik teised inimesed koos vasikaga peale ja Petseris läksid kõik rõõmsalt välja ka. Selgus, et naisterahvas viis vasika turule müügiks,” meenutas bussijuht.

Mõnele bussijuhile meeldib vahel ka ise nalja teha, et reisijate meeleolu tõsta. Nii rääkis üks bussijuht loo, kui ta tuli Tartust kahekorruselise bussiga ning reisijad istusid üleval.

“Me tegime just kolleegiga rooli taga vahetuse, kuid reisijad ei teadnud, et teine juht oli mul kaasas. Nii ma siis läksin keset sõitu üles reisijate juurde ja ütlesin: “Kallid reisijad, meil on praegu pikem sirge käsil ja buss püsib ise kursil – ma tulin kontrollima, kas temperatuuriga on kõik korras?”.

Bussijuhi sõnul olid reisijate näod ikka väga kohkunud ja keegi ei osanud tükk aega midagi vastu kosta. “Hiljem said nad muidugi aru, et samal ajal oli rooli taga teine juht, kohkumine kadus ja nalja saime kõik,” rääkis bussijuht.

Saaremaa bussijuht meenutas aga üht reisijaga seotud seika. Reisija tulnud bussijuhi juurde ja küsinud WC järele. “Ütlesin, et minge bussi keskosa juurde. Lähete trepist alla ja seal on uks.” Hiljem tuli üks reisija aga ütlema, et bussi keskosas laseb mees vastu ust. Enda õigustuseks ütles aga eksinud reisija: “Te ise ju ütlesite, et WC on seal, kus on uks!”

Järgmine meenutus pärineb aga Eesti taasiseseisvumise algusaastatest. Bussijuht meenutab, et ta tuli Tartust ja väljas oli juba hilja ja pime: “Mõtlesin, et panen seekord mängima filmi “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi”, et reisijatel oleks hea sõita ja vaadata. Ma aga ei kontrollinud, mis kassett makki jäänud oli. Ühel hetkel sain aru, et heli ja film ei lähe omavahel kokku. Selgus, et kolleegid olid vingerpussi mänginud ja panid makki hoopis teise sisuga „filmi“. Kui ma selle avastasin, panin kohe muidugi kinni, kuid eemalt kõlas: Kurat, pane ikka tagasi!”

Bussijuht meenutas naerdes, et üks proua läks bussist Pärnus maha ja ütles manitseval häälel: Tead pojake, ma olen kõike näinud, aga sellist asja nägin ma küll esimest korda!” Ühtegi kaebust intsidendi kohta siiski hiljem ei tulnud, tunnistas bussijuht

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.