Läänemaa Jalgpalliklubi võttis uue hooaja vastu 1:4 kaotusega Kärdla linnameeskonnale

Läänemaa Jalgpalliklubi. F: Aare Avila

Läänemaa JK võõrustas 1. aprillil Haapsalu kunstmuruväljakul Kärdla LM’i, kellega Eesti jalgpalli meistrivõistluste III liiga lääne piirkonna I vooru kohtumises mängiti. Jahedast ilmast hoolimata oli kohtumist jälgima tulnud üle poolesaja pealtvaataja, kellele pakuti klubi poolt ka sooja teed ja tekke.

Mäng algas võrdselt ning mõlemad meeskonnad sooritasid ka avapoolajal võrdse arvu lööke – kaheksa. Väravani aga kumbki meeskond ei jõudnud. Väga lähedal oli skoori avamisele Läänemaa JK Andres Dobõšev-Proosväli, kui 19-aastane ründaja lõikas vahelt Kärdla kaitsemängija lohaka söödu ning pääses väravavaht Evert Mittaliga üks-ühele. Dobõšev-Proosvälja pealelöök aga ebaõnnestus ning Mittalil ei tekkinud raskusi löögi tõrjumisega.

Täpselt enne esimese poolaja lõppu said Kärdla mängijad ka palli Läänemaa väravasse toimetatud, kuid kui esmalt väljakukohtunik Kirill Andreev värava ära luges, siis pärast abikohtunikuga konsulteerimist jõuti õige otsuseni ning värav tühistati. Seda seetõttu, et pall lendas väravasse vabalöögist ilma, et mõni väljakumängija oleks palli puutunud. Sellisel juhul väravat ei loeta.

Teine poolaeg algas Läänemaa JK poolelt edukamalt ning juba 53. minutil oli pall Kärdla väravas. Läänemaa JK teenis vasakult äärelt nurgalöögi, mida asus andma Mart Pulst. Pulsti tsenderdus oli lendamas värava ette nurka, kuid Kärdla väravavaht Mittal pareeris palli tagasi äärele, kust Pulst saatis teele suurepärase tsenderduse. Andres Dobõšev-Proosväli saatis palli peaga viielt meetrilt väravasse – 1:0 võõrustajatele.

Mõni minut hiljem oli läänlastel suurepärane võimalus kohtumist 2:0 juhtima asuda, kuid Kristo Enn ei suutnud paarilt meetrilt Dobõšev-Proosvälja paremalt äärelt antud tsenderdust tühja väravasse lükata ning tabas posti. Postist tagasi põrkunud palli saatis karistusala äärelt üle Georgi Ivanov.

Teadagi kinnitab jalgpallis end alatihti reegel: kui ise ei löö, siis lüüakse sulle. Mõni minut hiljem pääses Kärdla kaitsja Tanel Lips 20 meetri pealt vabalt löögile. Löök võttis rikošetti Martin Salfist ning lendas üle Siim Pikkaro värava paremasse ristnurka – 1:1.

Kaks minutit hiljem ei suutnud Läänemaa kaitsjad lahendada üsna lootusetuna näivat pikka palli oma karistusalasse ning kiiremini oli jaol Imre Riik, kes palli peaga üle Siim Pikkaro väravasse lõi – 1:2 Kärdlale.

Neli minutit hiljem suurenes Kärdla edu veelgi. Kristjan Kirs pääses pika audisisseviske järel karistusala äärelt vabalt pealelöögile, mis tabas Tarvo Mannit. Pall lendas õnnetul kombel otse Kärdla ründaja Mario Degtjovi ette ning tal ei jäänud muud üle, kui pall kuuelt meetrilt väravasse saata – 1:3.

Läänemaa JK mängu halvimad 11 minutit lõpetas 70. minutil löödud Kärdla 1:4 värav. Läänemaa kapten Bert Rotberg eksis palli puhtaks löömisel ning samast olukorrast pääses karistusala lähistelt kohe löögile Kert Kuusalu, kelle pealelöök värava vasakus alumises nurgas lõpetas – 1:4.

Enne kohtumise lõppu oli Rotbergil hea võimalus üks tagasi lüüa, kuid suunas oma pealöögi napilt väravast mööda ning lõpuvile kõlades registreeris Kärdla LM endale hooaja avamängust liigatabelisse 3 punkti.

Nurgalööke: 4-6

Läänemaa JK: 48-Siim Pikkaro, 23-Kaarel Koel (22-Siim Suitsberg), 3-Bert Rotberg, 29-Andre Kaja, 16-Tarvo Manni, 27-Kristo Enn (20-Joosep Altmets), 4-Martin Salf, 6-Raiko Tähhe (45-Artur Matto), 80-Mart Pulst (13-Morten Saar), 47-Georgi Ivanov, 9-Andres Dobõšev-Proosväli.

Kärdla LM: 99-Evert Mittal, 11-Aivo Jõeleht (2-Tanel Klee), 12-Timo Vares, 3-Tanel Lips (14-Rando Suuster), 16-Veiko Linnas, 21-Kristjan Kirs, 22-Andreas Peetre, 8-Georg Linkov (15-Jaagup Kopli), 26-Mario Degtjov (4-Marko Pruunlepp), 5-Kert Kuusalu, 30-Imre Riik (17-Silvester Ilumets).

Läänemaa JK esindusmeeskond tänab kõiki inimesi, kes tulid mängu vaatama!

Läänemaa JK järgmine mäng toimub laupäeval, 8. aprillil kell 17 Haapsalu kunstmuruväljakul, kus võõrustatakse III liiga lääne piirkonna II vooru kohtumises JK Kernu Kadakat.

Allikas: Läänemaa JK Facebooki leht