TÄNA MAALEHES: Miks märts võttis meilt nii palju suurkujusid?

Eelmisel kuul lahkus meie seast ridamisi suurmehi, mis sundis meid, elavaid nõutult küsima, mis on lahti. Miks just tänavune märtsikuu oli surmade poolest kurjakuulutavalt eriline. Rein Sikk otsis sellele vastust.

Mati Talvik 75 – teletähed räägivad legendist lõbusaid lugusid

Ainult eriti kõvad kujud tulevad telemaja labürintidest elu ja tervisega välja – ütles 11. aprillil 75aastaseks saav ja pool sajandit oma elust teletööle pühendanud Mati Talvik välja mõni aeg tagasi. Ja lõpetas sõnadega: “Aga kõvad pole kunagi inglid olnud.” Kui kõvast puust telelegend Talvik siis on, räägivad Jüri Aarmale teised teletähed.

Looduskaitsjaid ähvardab kehva ilma tõttu hiigeltrahv

Alam-Pedja looduskaitsealal ligi 700 hektaril tegutsev looduskaitseühing Kotkas on sattunud olukorda, kus riik nõuab neilt kohustuste täitmist ise selleks tingimusi loomata. Pehme maa traktorit ei kandnud, aga niita kästi ikkagi.

Kilogramm saab loodusliku ühiku

Mõõtude rahvusvahelises süsteemis on üks vallaslaps. Erinevalt teistest, loodusliku ühikuga määratud mõõtühikutest, on kilogrammi etalon ikka veel Pariisi lähedal keldris. Tänavu suvel hakkab kilogrammi ajalugu pöördeliselt muutuma. Tiit Kändler kirjutab, mis edasi saama hakkab?

Vabaõhumuuseumi laiendamise plaan sai EASist vastuseks “ei”

Dirhami haikeskusele ja Ülemiste vaaterattale toetusi jaganud EAS jättis rahata Eesti Vabaõhumuuseumi kavad uue püsinäituse loomiseks. Uue mahuka ekspositsiooniga kavatses vabaõhumuuseum tutvustada Tsaari-Venemaa ja Nõukogude Liidu pärandit Eesti külas.

Kuidas saada lapsed koolis liikuma?

Pikemad vahetunnid koos õueskäimisega ja vähem istumist ka tunni ajal on andnud Soome koolides hämmastavaid tulemusi. Maaleht uuris, kas ka Eestis saaks panna lapsed liikuma?

Ennetustöö talus – maha löödi 120 hane ja kanad aeti ruumidesse

“Varasematel aastatel olid mul kanad juba ammu väljas, sest mahekanu tulebki õues pidada, aga tänavu enam ei saa, 1. aprillist on keeld peal,” räägib Sõnni talu perenaine Tiiu Saare Pärnumaalt, kes linnugripi ennetamiseks loobus oma hanedest.

Kristo Viiding oma mõtteid välja kuulmas

Kristo Viiding mängib nii Londonisse inglaseks läinud eesti meest Beni “Väljaheitmises” kui ka suletud eestluse ohvrit Margust “Libahundis”. Beni roll tõi talle Eesti teatriauhindade peaosa nominatsiooni. “Libahunt” hiilgab maailma festivalidel.  “Mulle vist kõige rohkem meeldib teatris, kui lava ja publiku vahel on kosmos, pimedus, tähistaevas … lumm laval, nõnda et unustad kõik muu peale mängu,” räägib Viiding intervjuus Margus Mikomägile.

Kommunismiohvrite nimesid saab kontrollida

Tallinna Maarjamäele rajatakse kommunismiohvrite memoriaal. Et terasele kantavates hukkunute andmetes oleks võimalikult vähe vigu, saab teada olevaid nimesid täpsustada ning saata teateid puuduvate kohta.

Digitaalne ekspositsioon, mille loomine algas 200 aastat tagasi

Liivakivist koopas kustub valgus ning selle põrandal hakkab aeglaselt vonklema eelajalooline elukas. See on rüükala, kes sadade miljonite aastate eest välja suri. Tartu Ülikooli loodusmuuseumi uurijate enam kui kahe sajandi pikkuse teadusliku pingutuse viljana on see kummaline elukas aga uuesti ellu ärganud.

Maakodu

Ilmunud on Maakodu erinumber „Suvi Aias“. Millest ajakirjas kirjutatakse, saab lugeda siit.

Maalehe digilehte saab lugeda siit.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.