Läänemaa JK sai Kernust hooaja esimesed kolm punkti

JK Kernu Kadakas võõrustas pühapäeval, 9. aprillil Kernu põhikooli staadionil Eesti jalgpalli meistrivõistluste III liiga lääne piirkonna II vooru kohtumises Läänemaa JK’d.

Läänemaa alustas kohtumist selge ülekaaluga keskväljal ning ei läinud kaua, kui pall Kernu väravasse toimetati. Esimese värava puhul oli küll ka pisut õnne. Martin Salf toimetas paremalt äärelt karistusalasse terava tsenderduse, mis alles väravajoonel Kernu kaitsja käest väravasse põrkus – 0:1 Läänemaale.

Mõni rünnak hiljem oli Läänema edu kahekordne, kui Mart Pulst edukalt blokeeris Kernu kaitsja puhtaks löömise ürituse ning sealt lahti põrkunud palli pöördelt üle puusa karistusala äärelt Georgi Ivanov värava nurka saatis – 0:2.

Enne vaheajale minekut määras väljakukohtunik Kernule penalti, kuid pärast abikohtunikuga konsulteerimist jõuti Läänemaa õnneks õige otsuseni, milleks oli penalti tühistamine ning nurgalöögi määramine Kernule. Antud olukorras libistas Tarvo Manni esmalt palli üle otsejoone nurgalöögiks ja järelolukorras kukutas Kernu ründaja Artur Nüüdi.

Teisel poolajal viis Georgi Ivanov Andres Proosvälja täpsest söödust läänlased 0:3 eduseisu.

Kernu sai oma mängu elujõudu sisse, kui paremalt äärelt karistuslöögist antud tsenderdusest suutis tagapostis vabaks jäetud Kernu ründaja palli Läänemaa väravasse toimetada – 1:3.

Läänemaa aga ei murdunud ning lõi ise järgmise ning ühtlasi ka viimase värava. Debütant, 15-aastane Marten Valk, suutis palli püüdmisel eksinud Kernu väravavahti Jan Õuna edukalt survestada ning temalt pall oma valdusse võita. Palli Läänemaale võitnud leidis Valk sööduga Martin Salfi, kes täpse löögiga palli tühjaks jäetud väravasse toimetas – lõppseis 1:4.

Enne kohtumise lõppu teenis Andres Proosväli endale teadmata, st mängija polnud teadlik, et tal varasemalt kollane hoiatuskaart all oli, teise kollase hoiatuskaardi, millele järgneb punane eemaldamiskaart. Proosväli pidi väljakult lahkuma ning nüüd ka vahele jätma ülejärgmisel pühapäeval toimuva IV vooru liigamängu Tallinna FC Castovanni Eaglesi vastu.

Läänemaa JK eest mängisid Siim Pikkaro, Karel Saarkopli, Andre Kaja, Tarvo Manni, Kristo Enn, Raiko Tähhe, Martin Salf, Mart Pulst, Georgi Ivanov ja Andres Proosväli. Vahetusest sekkusid Joosep Altmets, Marten Valk, Siim Suitsberg ja Morten Saar.

Läänemaa JK järgmine mäng toimub tulevasel pühapäeval, 16. aprillil Haapsalu kunstmuruväljakul, kus Väikese karika 1/32 finaalis ollakse külaliseks kohalikule Haapsalu JK’le.

Allikas: Läänemaa JK Facebooki leht

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.