Lihula Jalgpalliklubi on alustanud liigahooaega kahe võiduga

Eesti jalgpalli meistrivõistluste III liiga läänetsoonis on hea alguse teinud Lihula Jalgpalliklubi meeskond. Kaks esimest mängu, mõlemad võõrsil, on võidetud ja oma värav on hoitud puutumatuna.

Esimeses voorus Pakris sealse Pakri SK Alexela vastu peetud kohtumine oli pingeline. Võõrsil tugeva vastase vastu mängus said aga Lihula Jalgpalliklubi jalgpallurid suurepäraselt hakkama. Mängu 38. ja 39. minutil Madis Sibula ja Sander Kruusi väravates 2:0 juhtima läinud lõunaläänlased edu käest ei andnudki. Kogu meeskond mängis hingestatult ja võistkondlikult.

Treener Argo Mõtt: “Meie naudime jalgpalli. Ei sea eesmärgiks, et peame jõudma näiteks II liigasse. Tuleb kuidas tuleb, oleme rahul, kui anname endast parima ja õnnestume.”

Võit kuulus kindlasti tervele võistkonnale, kuid samas saab eriti kiita Lihula väravavahti – puurilukk Egert Kallaste tõrjus vastaste penalti.

Samuti võõrsil peetud teises voorus oli vastaseks FC Lelle. Kolme varumängijaga mängule sõitnud Lihula JK tegi taas eeskujuliku kohtumise. Terve mängu initsiatiivi hoidnud Lihulal oli värav kaua aega õhus. Lõpuks see ka tuli.

Sel hooajal Lõuna-Läänemaa JK-st laenul olev 16-aastane Reno Marki tabamus teisel poolajal oli ühtlasi ka võiduvärav. Mängiv treener Argo Mõtt oli rahul: “Kogu meeskond mängis hästi. Taas võistkondlikult hea esitus. Olime vastastest paremad.”

Oma kiidusõnad saadab ta ka noortele: “Meil on võistkonnas mitmed noored Lõuna-Läänemaa JK-st. Sellel aastal tulid veel Reno Mark ja Kristjan Kadakas. Toetame neid, kuid nad saavad väga hästi hakkama ja on tublid.”

Lihula Jalgpalliklubi tõusis teise vooru võiduga liigatabeli kolmandale reale. Kaheksandat aastat Eesti meistrivõistlustel mängiva Lihula JK hooaja start on olnud edukas. Nii kolmanda vooru mängu FC Zenit Tallinna kui ka neljanda vooru kohtumise Rummu Dünamoga peavad Lihula JK jalgpallurid pidama samuti võõrsil. Alles viiendaks vooruks 30. aprilliks on lootust pidada hooaja esimene kodumäng Lihula gümnaasiumi staadionil. Peab lootma, et kevad laseb kiiresti muruväljaku mängukõlbuliseks hooldada.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.