Lõuna-Läänemaa JK lastekaitsepäeva juubeliturniir peetakse Vatla kooli mälestusturniirina

Alates 2008. aastast on Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi oma piirkonna spordilastele igal lastekaitsepäeval korraldanud jalgpallipäeva. Turniire on peetud 1.-6. klasside õpilastele, sest siis on saanud osaleda ka kõikide selle piirkonna algkoolides käivad lapsed.

Võistkonnad on aga moodustatud mitte koolide, vaid külade võistkondadena. Lapsed mängivad oma elukoha võistkonna eest.

Selleks ongi turniiridel osalenud Lihula, Tuudi, Kõmsi, Vatla, Kirbla, Virtsu ja Massu noorte jalgpallimeeskonnad. See on korraldajatele kõige olulisem, sest kodu ja kogukonna tähtsust tuleb lastele ka läbi spordi teadvustada.

Jalgpallipäeval on alati saanud lapsed kohtuda Eesti tippjalgpalluritega, toimunud on jalgpalliturniir, laste ja lastevanemate sõprusmäng, perede löögivõistlus. Lastele on olnud hobushow ja meelt on üleval hoidnud isegi rockansambel.

Turniire on peetud pea kõikides Lõuna-Läänemaa asulates. Üks väheseid kohti, kes turniiri veel võõrustada pole saanud, on Kõmsi. Just nüüd, turniiri juubeliaastal, oli plaan kohalikud lapsed kokku võtta just selles Hanila valla külas. Lõuna-Läänemaa JK ja Kõmsi kool olid juba päeva õnnestumiseks ettevalmistusigi alustanud.

Kuid siis tuli teade, mida kartsid paljud kohalikud inimesed. Sügisest suletakse väike armas Vatla kool. Sellega seoses saab jalgpalliklubi ja Vatla spordiinimesed teha ainult ühte – korraldada Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi X lastekaitsepäeva jalgpalliturniir Vatlas. Sel aastal Vatla kooli mälestusturniiri nime all.

Kahjuks ei ole see esimene kord, kus meie lapsed kooli sporditegemisega austavad. Aastal 2010 oli samasugune turniir Tuudil, kui suleti Tuudi kool.

Lõuna-Läänemaa JK, Eesti Jalgpalli Liit, Vatla Spordiselts, Vatla kool ja Vatla Rŕaamatukogu on ettevalmistamas tõeliselt toredat spordipäeva. Eelkõige lastele, kuid tõsiselt mõeldes ka Vatla kooli ülimalt edukale sporditegemise ajaloole. Lastele on juubeliturniiril külla sõitmas Eesti jalgpalli suurkujud. Pakutakse huvitavat turniiri kuue Lõuna-Läänemaa küla võistkonna vahel ja kõiki traditsioonilisi ettevõtmisi, mida sel päeval lastele pakkunud oleme.

Vatla inimesed valmistavad ette stendid, kus praegused noored saavad teada, kuidas mõisakoolis vanasti sporditi ja kes olid Vatla kooli spordisangarid 20, 30, 40 ja 50 aastat tagasi. Meeldivaid hetki on päevas veelgi.

Vatla kooli mälestusturniir on 27. mail algusega kell 11.

Kõik, kes kunagi Vatla Koolis käinud või seal õpetajana töötanud, nendelt ootavad korraldajad ettepanekuid ja kaasamõtlemist. Austame koos laste spordivõistlusega väärikat kooli.

Jaanus Getreu
Vatla koolis viis aastat töötanud jalgpallitreener
Kontakt: jaanus.getreu@mail.ee

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.