Läänemaa koolid ootavad külalisõpetajaid rääkima digioskustest

Haridus- ja teadusministeeriumi algatatud külalistundide projekti „Kõik on digi“ oodatakse eri valdkondade esindajaid, kes räägiksid koolinoortele, milliseid digioskusi nad oma töös kasutavad. Läänemaal on mitu kooli, kus õpilased ootavad külalisõpetajaid.

„Üha suurem osa meie igapäevastest tegevustest toimub digis ja digiga – meie tööülesannete täitmine, päevauudised, meelelahutus, rahaasjad ja suhtlemine pereliikmete ning sõpradega,” selgitas projekti tausta ministeeriumi e-teenuste osakonna asejuhataja Kristel Rillo. “Et digiteema ei suhestuks vaid meelelahutusega ja digi ei seostuks vaid IT-sektori ametitega, on oluline õpilastele tutvustada professionaalsete digioskuste arendamise vajalikkust ning kasutamise võimalusi erinevatel erialadel. Arvame, et kõige parem oskavad sellest rääkida inimesed, kes ilma digitehnoloogiata oma tööd enam teha ei saa. Ühtlasi on see koolidele ja õpilastele hea võimalus erinevate ametite tänapäevase olemusega tutvuda ja sellest tulenevalt ka edasist õpiteed kujundada.“

Projekti raames on ennast üles andnud sajad koolid üle Eesti, kus õpetajad on valmis vastu võtma digiteemadel rääkivaid külalisõpetajaid, nii ka Läänemaal.

Näiteks ootavad külalistundi Virtsu kool, Kullamaa keskkool, Kullamaa keskkool, Kõmsi lasteaed-algkool ning Noarootsi kool ja gümnaasium, aga ka Haapsalu põhikool ja Läänemaa ühisgümnaasium Haapsalus.

„Kutsun kohalikke ettevõtjaid ja aktiivseid inimesi end külalisõpetajana üles andma. Digist rääkimiseks ei pea olema IT-juht või veebiarendaja. Turvaline ja eetiline käitumine internetis, liigtarbimisest tingitud tervisehädade ennetamine, oskus kasutada erinevaid programme õppimiseks, esitluse või video tegemiseks – see kõik ongi digimaailm, milles täna elame ja millest tuleb koolinoortele rääkida,“ kutsus „Kõik on digi“ projektijuht Gaili Eding kõiki läänlasi projektist osa võtma.

Huvilistel palutakse registreeruda veebivormi kaudu, nii leiab Tagasi Kooli meeskond külalisõpetajale sobiva kooli, kus tundi anda.

Nõuandeid külalistunni läbiviimiseks leiab Tagasi Kooli veebilehelt.

Haridus- ja teadusministeeriumi algatatud külalistundide projekti „Kõik on digi“ raames viib algatus Tagasi Kooli läbi vähemalt 100 külalistundi vähemalt 35 koolis.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.