Haapsalus sõideti traditsioonilist rahvasprinti

15. aprillil sõideti Haapsalus kevadeti traditsiooniks saanud rahvasprinti, mis oli seekord kahel põhjusel eriline – Soomest tuli kohale kolm krossikarti ja samal ajal toimus sportautode rallisprint, mis oli sarja esimene etapp.

Kokku oli registreerinud üle 100 võistleja, kellest läänlasi oli 28. Meie võistlejad olid esindatud üheksas võistlusklassis.

V60+ klassis oli meie veterane stardis viis. Tehniline ebaõnn ei lasknud tulemust kirja saada Rein Lambil.

Esikolmik selgus alles pärast kolmandat vooru, kuna igas voorus oli erinev võitja. Kiirema aja põhjal oli paremusjärjestus järgmine: Valter Puda, Toomas Lemberg, Hillar Kruusma, Väino Tõkke.

4WD klassis tegid debüüdi Rene Puda ja Rain Polberg, kes olid lõpuks 8. ja 9. kohal.

J-16 klassis oli meie võistlejaid kolm. Kõige parema koha sõitis välja Jako Allika, kes oli 2., Marcus-Indrek Simmer oli 7. ja Cärolyn Soidla 9.

J-18 klassis oli kaks läänlast. Virgo Šuman oli 6. ja Ranno Kristmann 10.

SU klass, kus läänlasi oli koguni 18 võistlejast seitse, saavutas parima koha Egert Jakobi (2.). Kalle Kruusma oli 5., Martin Jaanus 6., Bruno Jakobi 11., Andres Kruusma 14., Stern Ilves 16. ja Jonar Ilves 18.

2WD-V klassis oli meie võistlejaid kolm ja parima tulemuse sõitis välja Rauno Ollema (3.). Rutmar Raidma oli 6. ja Karel Šuman11.

2WD-S klassis läks meie mees Marko Kukuškin kindla võidumõttega, aga paraku tuli leppida 4. kohaga. Marti Tellas oli 20.

Rallisprindi sarja esimesel etapil oli Läänemaa sõitjatest stardis Kalle Kruusma, kes teeb sportklassis kaasa esimest hooaega. Kruusma saavutas 5. koha.

Võistlusele oli registreerinud kuus võistlejat, neist Kristen Kelement koos kaardilugeja Tanel Kasesaluga.

Järgmine võistlus, kus meie võistlejad osalevad, on 29. aprillil Järvamaal Väätsal.

Kalle Kruusma

Tulemused:

http://autosport.ee/rallyreg/public/calendar_file/Haapsalu_rahvasprint_150417_tulemused.pdf

http://autosport.ee/rallyreg/public/calendar_file/Haapsalu_rallisprint_150417_tulemused.pdf

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.