Krossisõitja Reio Engman alustas võitudega

 

Lääne Motoklubi krossisõitjatele algas hooaeg kestvuskrossidega, mis viis läänlased võistlustulle Valgamaale Vilaskisse ning Pärnumaale Potsepa krossirajale.

Vilaskis peetud EMV esimesele etapile suvises kestvuskrossis asus starti kolm läänlast. E2 klassis oli võistlustules Kert Pääbo (Yamaha) ning veteranide 40+ arvestuses läksid rajale Reio Engman (Yamaha) ning Argo Laherand (Yamaha).

Liivasel rajal oli esikohavääriline sõit Engmanil, kellele oma klassis vastast ei olnud. Argo Laherand lõpetas sõidu kümnendana. Head hoogu näidanud Kert Pääbot tabas ebaõnn – viga saanud summuti võttis mootorrattalt võimsuse ning läänlane pidi leppima E2 klassis seitsmenda kohaga. Üldarvestuses võttis võidu Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK).

Möödunud nädalavahetusel koguneti Potsepa karjääri. Kui Vilaskis oli võistlusrada suvine, siis Pärnumaa üllatas külmunud maaga, mis tegi sõiduolud vägagi keeruliseks.

Lääne MK sõitjatest oli kõrgeimal poodiumiastmel taas Reio Engman. Kuid ega võit kergelt tulnud. Rada oli sobilikum endurosõitjatele ning läänlase lähimal konkurendil Toivo Nikopensiusel (Yamaha, Paikuse MK) on sel alal suured kogemused. Mehed sõitsid terve sõidu ratas-rattas, kuid lõpuks õnnestus Engmanil pärnakat edastada viie sekundiga.

Argo Laherand lõpetas kümnendana. E2 klassis kihutav Kert Pääbo tuli taas hea hooga, kuid ka seekord tabas teda ebaõnn – rehvide purunemine lõpetas tema päeva. Üldarvestuses oli kõige kiirem mees rajal Aigar Leok.

EMV arvestuses on Engman maksimumpunktidega liider ning Laherand hoiab 8. kohta. Kert Pääbo hoiab E2 klassis 8. kohta.

Kestvuskrossi hooaeg jätkub sügisel ning võistluskalendris on ka Haapsalu etapp. Lääne MK sõitjad on võistlustules järgmisel nädalavahetusel Maardus TOP200 sarja avaetapil ning noored krossisõitjad alustavad Viljandi lähistel Holstre-Nõmmel Eesti noorte karikavõistluste sarjaga.

Hannes Prikk

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.