Haapsalu linna algkool võitis koolide jalgpalliturniiri

Võitjad Haapsalu linna algkoolist. F: Aavo Tomingas

Lihulas toimusid Läänemaa Koolispordi Liidu 4.-6. klasside jalgpalli meistrivõistlused. Ühtlasi tõmmati Läänemaa aasta esimese õueturniiriga joon alla ka selle õppeaasta jalgpallivõistlustele.

Õppeaastal 2016/2017 oli Läänemaa koolidele tervenisti kaheksa jalgpalliturniiri. Seda on rohkem kui ükskõik mis muul spordialal. Jalgpalli said võistlusolukorras mängida kõik lapsed alates 1.-3. klasside õpilastest kuni 10.-12. klasside noorteni. Lisaks poiste turniiridele selgitati võitjad ka 7.-9. klasside tütarlaste seas. Medaliteni jõudsid koguni kaheksa kooli spordilapsed.

Õppeaasta viimane turniir Lihula gümnaasiumi jalgpalliväljakutel oli 4.-6. klasside ajaloos üks pingelisemaid. Turniiril peeti 20 kohtumist. Neist tervelt viis lõppesid viigiga ja koguni kaheksa üheväravalise vahega.

Kirsiks tordil oli muidugi mõlema medalikohtumise penaltiseeriad. Ühes alagrupis selgus lõplik järjestus alles präast viimast kohtumist. Seal olid kolm võistkonda ühe punkti sees, medalimängudele pääsejal oli lihtsalt väravatevahe parem.

Koolid näitasid kõik head jalgpalli. Põhjus muidugi lihtne – kõikide koolide võistkondades mängivad kas rohkem või vähem jalgpallitreeningutel osalevad poisid.

Finaalis taas linnakoolid, Kullamaa keskkool esikolmikus

Esimeses alagrupis käis pingeline heitlus viimase mänguni. Sel turniiril oli reglement karm. Poolfinaale ei peetud ja kes tahtis kindlustada koha finaalis, pidi alagrupis parim olema.

Seda suutis Haapsalu põhikool, kes kõik oma vastased alistas. Siiski tuli linnakoolil esikoha saavutamiseks mängu panna kõik oma oskused. Näiteks Taebla ja Lihula vastu saavutati võit alles mängu viimaste minutite väravast.

Alagrupi teise koha pärast käis huvitav lahing. Lõpuks olid Lihula gümnaasium ja Uuemõisa algkool võrdsete punktide peal. Lihula sai teise koha ja ühtlasi pääsu pronksimängule tänu paremale väravatevahele.

Teises alagrupis oli seis sama pinev. Kuuest mängust viis lõppesid üheväravalise vahega. Haapsalu linna algkool oli seal kolme võiduga parim. Nii Noarootsi, Palivere kui ka Kullamaa näitasid kõik väga head mängu. Kõige pikema kõrre tõmbas lõpuks Kullamaa, kes suutis lähirivaalid alistada.

Üheksanda koha saavutas Martna põhikool. Ka see tillukene Läänemaa kool mängis hingestatult ja tublilt. Väravavaht Söören Pent: “Me mängisime väga hästi, arvestades, kui väike kool me oleme.” Selline positiivne suhtumine iseloomustaski Martna kooli mängu.

Seitsmenda koha sai Palivere põhikool 3:0 võiduga Taebla gümnaasiumi üle. Viiendaks tuli Noarootsi, kes võitis 4:3 Uuemõisat.
Nii pronksmedalikohtumine kui ka finaal lõppesid seisuga 0:0. Kõik medalid jagati välja penaltiseerias.

Eelmise aasta võitja ja karikakaitsja Lihula gümnaasium vandus pronksimängu penaltites 1:3 alla Kullamaa keskkoolile.

Kullamaa keskkool on mitmel koolide turniiril näidanud sel õppeaastal head mängu. Nüüd tuli medalivõit.

Finaal oli linnakoolide siseasi. Võitja selgitasid ka siin penaltid. Haapsalu linna algkool oli 4:3 parem ja alistas Haapsalu põhikooli.

I Haapsalu linna algkool: Sten Veski, Rico kalda, Jan-Eerik Niit, Sander Soome, Trevor Uustalu, Märt Õiglas, Oliver Metsar Villakov, Tormi Mehide, Risto Trik. Õpetaja Aavo Tomingas.

II Haapsalu põhikool: Henri Suder, Robi Suder, Rasmus Laherand, Reio Laherand, Ralf Luks, Kasper Liik, Hendrik Karnau, Markus Anet, Henri Tsupsman, Uku Toomas Rand. Õpetaja Erkki Lass.

III Kullamaa keskkool: Kristjan Liivapalu, Janek Ling, Raul Reesar, Robin Reesar, Kevin Metsar, Maaris Naggo, Kaspar Kirsipuu, Timo Tsaban. Treener Toomas Sassian.

Õppeaasta parim on Haapsalu linna algkool

Käesoleval õppeaastal oli meie koolidele kaheksa jalgpalliturniiri. Medalivõitjaid koole oli samuti kaheksa. Kõige rohkem medaleid võitis eelmise kolme aasta parim kool Lihula gümnaasium – seitse. Kuid edukam kool oli kolme kuldmedaliga Haapsalu linna algkool.

1. Haapsalu linna algkool: 3 kuldmedali, 0 hõbemedalit, 0 pronksmedalit
2. Lihula gümnaasium: 2, 0, 5
3. Läänemaa ühisgümnaasium: 2, 0, 0
4. Haapsalu põhikool 1, 2, 2
5.-6. Risti põhikool 0, 2, 0
5.-6. Haapsalu kutsehariduskeskus 0, 2, 0
7. Taebla gümnaasium 0, 1, 0
8. Kullamaa keskkool 0, 0, 1

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.