Meri neelab maailma ühe kiiremini areneva riigi elutähtsaid alasid

Reisiportaal kirjutab, et maailmamere veetaseme tõus mõjutab suurt osa rannikuäärsetest riikidest, ka Eestit, aga Vietnamile on oht eriti tõsine. Ligi 100 miljoni elanikuga riigi lõunaosa on peamine riisikasvatuse piirkond, mis vaikselt merre kaob.

Mekongi delta on riisikasvatuse keskus. Vietnami maavarade ja keskkonnaministeerium ennustas, et ookean neelab 2100. aastaks rohkem kui kolmandiku Mekongi aladest, ujutades üle ka Ho Chi Minh City. See on riigi suurim linn, kus elab üle 7 miljoni inimese.

Riisikasvatusele tähendab see hävitavat hoopi – Vietnam on maailma suuruselt teine riisieksportija ning majandusele see väljavaade just suurt edu ei ennusta.

Milliseks kujuneb aga kaugem tulevik, seda on raske ennustada, sest riigi majandus püsib olulisel määral riisiekspordil. Kui kolmandik riisiväljadest kaob, haihtuvad sajad tuhanded töökohad ning suur osa riigi sissetulekust.

Võimalik, et Vietnam suudab seda keerulist tulevikuväljavaadet enda jaoks leevendada. Vähemalt osaliselt võivad Mekongi päästa mangroovid.

Loe pikemalt Mekongist, mangroovist ja Vietnamist Reisiportaalist, kus leiab ka fotod ja videod. 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.