FOTOGALERII: Tarekese lasteaiapere kogunes Paralepa metsa ratastega sportima

This slideshow requires JavaScript.

21. aprilli õhtul kogunesid Tarekese lasteaia õpetajad, lapsed ja lapsevanemad jalgratastega Paralepa metsa, et üheskoos osa saada suurest perespordiüritusest “Ratastega Paralepa terviseradadel”.

Jalgrattaklubi Paralepa tublid rajameistrid valmistasid ette rajad eri vanuseastmetele. Kõigepealt läksid sõitma täiskasvanud ja lasteaiaeast juba välja kasvanud suuremad õed-vennad, kes läbisid 2,5 km pikkuse tähistatud terviseraja. Lapsed tantsisid seni liikumisõpetaja Sirlega ennast soojaks.

Kui suuremad sõitjad tagasi jõudsid, oli kord lasteaialaste käes. Kõige esimestena startisid kõige pisemad: Rebaste (2-3a) ja Jänkude (3-4a) rühma lapsed, vanemad rataste kõrval julgustamas.

Seejärel läksid rajale Oravate (4-5a) rühma lapsed ning kõige lõppu jäid kõige vanemad – Kiisud (5-6a) ja Karukesed (6-7a), kus tüdrukud ja poisid startisid eraldi. Kokku osales sõitudes 67 ratturit, kaasaelajaid oli aga veel rohkemgi.

Et ürituse eesmärgiks oli eelkõige pered välja aktiivselt liikuma ja ühiselt kvaliteetaega veetma tuua, siis vanusegruppides eraldi võitjaid ei premeeritud. Kõik raja läbinud lapsed said diplomi ja medali.

Küll aga loositi kõikide sõitjate vahel välja palju teemakohaseid ja sportlikke üllatusauhindu. Loosikastis olid rattakellad, joogipudelid, kiiver, rattakindad, rattatulede komplekt, Veekeskuse, Batuudikeskuse ja Bowlingu pääsmed, Apollo kinkekaart jms.

Lisaks selgitati välja aktiivseima osavõtuga rühm, kelleks osutus Karukeste rühm ja kes sai eriauhinnaks 3-tunnise Batuudikeskuse ühiskülastuse. Lõpetuseks tehti veel suud magusaks ja söödi koos maitsvat kringlit.

Kogu õhtut juhtis ja meeleolu hoidis üleval Marimetsa Sookollipiiga Pipi.

Projekti rahastas rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

Täname kõiki osalejaid ja koostööpartnereid, kes aitasid meil selle ürituse ette valmistada ja läbi viia. Loodetavasti saab sellest tore iga-kevadine traditsioon.

Jane Möll
Haapsalu lasteaed Tareke õpetaja, projektijuht

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.