Grupi psühhiaatrite hinnangul on Donald Trump paranoiline

Vene miljardäri Aleksandr Lebedevi omanduses olev veebis ilmuv briti ajaleht Independent kirjutas, et USA president Donald Trumpil on “ohtlik vaimne haigus” ning ta ei sobi riiki juhtima. Seesugusele järeldusele tulid Yale’i ülikoolis peetud konverentsil psühhiaatrid.

Vaimse tervise eksperdid väitsid, et president Trump on paranoiline. Nad märkisid, et see on nende eetiline kohus hoiatada Ameerika avalikkust ohtude eest, mida Trumpi psühholoogiline seisund riigile kujutab.

Eelmisel neljapäeval Yale’i meditsiinikoolis peetud konverentsil ütles praktiseeriv psühhoterapeut ja õppejõud dr John Gartner: “See on meie eetiline kohus hoiatada avalikkust Donald Trumpi ohtlikust vaimsest seisundist.”

Gartner, kes on ka kümneid vaimse tervise asjatundjaid ühendava organisatsiooni “Duty to Warn” (otsetõlkes “kohustus hoiatada”) liige, ütles, et presidendi avaldus tema ametissepühitsemise tseremoonia rahvahulga kohta oli ainult üks paljudest viidetest suuremale probleemile.

Mäletatavasti süüdistas Trump meediakanaleid tahtlikus valetamises tema ametisseastumisel osalenud inimeste arvu kohta. Trumpi hinnangul tuli ametisseastumist vaatama rohkem kui miljon inimest.

Väljaanne Politico teatel näitasid varasemast väiksemat rahvahulka lisaks fotodele ka näiteks metrookasutajate arv, mis oli kõrgem nii 2005., 2009. ja 2013. aasta inauguratsioonitseremooniate kui ka näiteks Trumpi-vastase Naiste marsi ajal.

Loe sel teemal pikemat artiklit Reisiportaalist. 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.