Läänemaa jalgpallurid esindasid Gruusias ja Hispaanias rahvuskoondisi

Jalgpallihooaeg on juba täiel rindel mängudega lahti läinud. Rohelisel murul seda Eestis küll veel päriselt mängida ei ole võimalik, selleks kasutatakse kunstmuruväljakuid.

Küll saab seda aga teha Gruusias ja soojal rannaliival Hispaanias. Just neis riikides esindasid meie maakonna jalgpallurid Eesti rahvuskoondisi. Taeblast pärit Ulrika Tülp oli taas arvatud Eesti naiste jalgpallikoondisse. Kõmsilt pärit Priit Mäeorg alustas aga kuuendat koondiseaastat Eesti rannajalgpallikoondises.

Ulrika Tülp mängis 90 minutit Kasahstani vastu, Priit Mäeorg lõi värava Šveitsile

Gruusias oli 6.-11. aprillil naiste maailmameistrivõistluste eelring. Eesti naiskonna vastasteks olid Läti, Gruusia ja Kasahstani naiskonnad.

Kõik naiskonnad olid tegelikult võrdsest puust ja Eesti nasikonnale võidetavad. Kahjuks meie naistel punktiarvet avada ei õnnestunud. Lätile kaotati avavoorus suurelt 0:4. Gruusiale põneva lahingu järel 1:2.

Viimases voorus Kasahstani rahvusnaiskonna vastu sai 90 minutit mängida ka meie Ulrika Tülp. Praegu Pärnu jalgpalliklubis mängivale ja koduklubiga ka Eesti meistriks tulnud ründajale oli see viiendaks maavõistluseks Eesi rahvuskoondises.

Terve mängu oli Ulrika Tülp väga hea. Oli aktiivne küsima palli, tegi kõrgelt pressingut, näitas ennast heast küljest. Lõpus oli tal ka suurepärane võimalus seis viigistada, kuid kahjuks läks löök napilt mööda. Lõpus tuli Eesi naiskonnal vastastele alla vanduda. Sel korral skooriga 0:1.

Peatreener Indrek Zelinski nägi üheks kaotuste põhjuseks oma väravavõimaluste realiseerimata jätmist. Peatreeneri sõnu kinnitab fakt Läti mängust. Pallivaldamises oldi lätlannadest paremad koguni 64%-36%. Pealelöögid väravasuunal oli 18 lööki, kuid ainult kolm neist lendas raami. Kolm kaotust tähendas ühtlasi seda, et Eesti naiste jalgpallikoondis jääb MM-valikturniirilt kõrvale.

Kuuendat koondiseaastat Eesti rannajalgpallikoondises alustas Kõmsilt pärit Priit Mäeorg. Eesti rahvuskoondis oli nädalases laagris Hispaanias ja kohtus kahel korral Šveitsi koondisega.

Eesti koondise esimesele ettevalmistusele suviseks Euroliiga etapiks Moskvas oli samas laagris ka Šveisti koondis. Nende jaoks oli laagri eesmärk selle kuu lõpus Bahamal toimuvad rannajalgpalli maailmameistrivõistlused.

Hispaania laagris oli koondiste vahel kaks sõpruskohtumist. Mõlemad mängud Eesti maailma ühele paremale rannajalgpalli võistkonnale kaotas. Esimeses kohtumises 3:7 ja teises 7:10.

Esimeses mängus skooris meie Priit Mäeorg. See oli lõunaläänlasele 16. värav Eesti koondises. Kokku on neljakordne Eesti rannajalgpallimeister rahvuskoondise eest alates 2012. aastast liival käinud 45 korda.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.