OSALE ARUTELUL: Kas HÕFF röövib Haapsalult une?

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival korraldab avaliku arutelu selle üle, millist mõju on HÕFF avaldanud kuurortlinna kuvandile ja selle noorsoole.

Pealkirja „Kas HÕFF rikub Haapsalu mainet ja röövib elanikelt une?” kandva arutelu ajendiks on viie Haapsalu koguduse vaimulike ühispöördumine, milles tehakse linnale ettepanek lõpetada festivali toetamine ja anda raha hoopis muusikakoolile.

„Oleme ühiselt seisukohal, et õudusi ja vägivalda kunstina esitavate filmide festival ei ole osa kultuuri väärtustava ja edendava kuurortlinna kuvandist. Soovime, et Haapsalu õigustaks jätkuvalt oma laste- ja noortesõbraliku linna tiitlit ja laste ning noorte kehaline ja vaimne areng oleks jätkuvalt prioriteedid,” kirjutasid vaimulikud.

HÕFFi kunstilise juhi Maria Reinupi sõnul ei ole ürituse eemärk vastandada kirikut või religiooni kultuuriüritustele. „Küll aga soovime diskuteerida selle üle, millest moodustub kultuur ning festivali kuvand, kes on sellise festivali sihtrühm või mida tähendab üks festival linnale? Usun siiralt, et avatud arutelu on edasiviiv jõud,” ütles ta.

Arutelu, kuhu on oodatud kõik haapsallased ja linna külalised, juhib tuntud telesaatejuht Urmas Vaino.

Arutelu on pühapäeval, 30. aprillil kell 14.30 Haapsalu kultuurikeskuse keldrisaalis ja kestab umbes tund aega.

12. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival leiab aset 28.-30. aprillini.

One Response to "OSALE ARUTELUL: Kas HÕFF röövib Haapsalult une?"

  1. uskmatu+toomas   27. apr. 2017 at 08:29

    See HÖFF on nagu süütu lapsuke selle õuduse kõrval mis maailmas tegelikult toimub.Kirikuisade sekkumine näitab veel kord tahet kõike määrata,suunata ja teisitimõtlejaid näilisele tuleriidale saata kuna ajad pole päristule tegemiseks soodsad.

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.