Täna 42. sünnipäeva tähistav Haapsalu kultuurikeskus avas uue kodulehekülje

1975. aastal sai valmis Eesti kaasaaegseim kultuurimaja – Haapsalu kultuurikeskus. Sünnipäevaks valmis kultuurikeskusel uue kujundusega veebilehe. Sellega saab tutvuda siit.

Kultuurikeskuse eel- ja ajalugu: 

Haapsalu rahvamaja saamise lugu on pisut rohkem kui 100 aastat pikk.Alates 1895. aastast, mil asutati karskusselts Kungla, oli rahvamaja ehitus pool sajandit päevakorras, ometi ei jõutud majandusraskuste tõttu veel 1930-ndate aastate lõpulgi projektist kaugemale.

1945. aastal alustas tööd Läänemaa kultuurimaja (hiljem ka Haapsalu rahvamaja).

26. aprillil 1975. aastal avati uus Haapsalu rajooni kultuurimaja (arhitekt Ado Eigi), mis oli 1970-ndate aastate Eestis väikelinna kultuuriasutustest  suursuguseim ja moodsaim.

Linna peatänaval asuvas majas on kultuuritööd tehtud tänaseks juba pea nelikümmend aastat. Selle aja jooksul on toimunud palju muutusi nii majast väljas kui ka sees.

Praegune Haapsalu kultuurikeskus on linnaasutus, mille põhiülesanded on sätestatud tema põhimääruses. Kokkuvõtvalt: kohaliku kultuurielu korraldamine igapäevasest huvitegevusest suurte üle-eestiliste festivalideni.

Kultuurikeskuse tegevus ulatub ka maja seinte vahelt kaugemale, suur osa linna vabaõhuüritustest, sealhulgas Valge Daami aeg, on kultuurikeskuse korraldada.

Kultuurikeskuses asub Linnagalerii ning iseseisva asutusena töötab Lääne maakonna keskraamatukogu.

Allikas: www.kultuurimaja.ee

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.