Vaimulikud HÕFFi debatil ei osale ja saatsid uue avaliku kirja

Kuus vaimulikku saatsid taas Haapsalu linnavalitsusele avaliku kirja, milles muretsevad Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide mõju ja toetamise pärast. HÕFFi korraldajad pakkusid vaimulikele võimalust 30. aprillil osaleda debatis „Kas HÕFF rikub Haapsalu mainet ja röövib elanikelt une?”, ent nad loobuvad sellest.

“Meie kogemused pöördumise kajastamisel üleriigilises meedias näitavad, et meie seisukohti esitatakse tendentslikult ning nendega püütakse manipuleerida, mistõttu me loobusime avalikust dispuudist HÕFFi vestlusringis 30. aprillil ning valisime oma seisukohtade väljendamiseks avaliku kirja,” märgivad allakirjutanud.

Linnavalitsus vastas vaimulikele juba 6. märtsil, kuigi Lääne Elus täna algselt avaldatud kirjas märgitakse, et linn pole neile vastanud. Hiljem see viga kirjast parandati.

Linnavalitsuse vastus esimesele kirjale:

Lugupeetud Eenok Palm, Urmas Rahuvarm,  Viktor Romanov, Valdo Nõlvak, Jüri Ilves ja Rein Käsk

Täname Teid teavitamast , et  Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali ei tohiks olla osa kultuuri väärtustava Haapsalu linna kuvandist.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival (HÕFF) on rahvusvaheline filmifestival, mille missiooniks on tutvustada Eesti ja lähiriikide kinopublikule erinevaid õudus-, fantaasia- ja kultusfilmide žanre ning maailmakino varamut läbi laiahaardelise ja kaasaegse filmivaliku. HÕFFi põhiprogrammis linastuvad maailma õudus- ja fantaasiafilmide kõige uuemad filmid, tuntud filmitegijate retrospektiivid ning unustatud filmiklassika.

HÕFF toimus Haapsalus esimest korda 2006. aastal ning toonaste linnajuhtide üheks eesmärgiks, miks HÕFF-i ellukutsumist Haapsalus otsustati toetada, oli kuurortlinnale talvisel perioodil elu sisse puhumine. Huvi korraldada filmifestivali ning propageerida maailma tasemel kino, oli tollal üheks Haapsalu kultuurikeskuse arendusplaanidest ning festival on tänaseks kujunenud oluliseks noort, intelligentset filmipublikut ühendavaks kultuurisündmuseks Haapsalus.

Festival on aastatega jõudsalt kasvanud ning suurendanud külastajate sh väliskülaliste hulka 3800 inimeseni. Festivali peakorraldajaks on professionaalidest koosnev Pimedate Ööde Filmifestivali meeskond, kelle missiooniks on maailma filmikultuuri tutvustamine Eesti vaatajatele ja seeläbi filmikultuuri populariseerimine Eestis, filmi- ja kinoprofessionaalide omavahelise suhtluse arendamine rahvuslikul ja rahvusvahelisel tasandil ning Eesti filmikultuuri tutvustamine välisriikides.

Läbi rahvusvahelise žanrifilmide austajatele suunatud turunduse elavdab HÕFF ka Haapsalu linna ja Läänemaa kultuuriturismi hooajavälisel perioodil ning jätkuvalt toob Eesti nime koos Haapsalu linnaga maailmas nähtavale. Aina enam on festivali kontekstis juttu filmitegemisest ning võimalikust lokatsioonide otsimisest Eestis, milleks Haapsalu on suurepärane koht iga filmižanri mõttes.

HÕFFi toetuse tõttu ei ole C. Kreegi nim Haapsalu muusikakool ega ükski teine linna haridusasutus vajaminevatest rahalistest vahenditest ilma jäetud. Kõik kooli poolt laekunud rahalise toetuse taotlused, sh muusikainstrumentide soetuste vajadused, on leidnud linnavalitsuse poolt rahastuse. Koolil on olemas heatasemeline pillipark ning rahalised vahendid kontsertide korraldamiseks ning konkurssidel ja festivalidel osalemiseks. Kooli füüsilise keskkonna parandamiseks on 2017 aastal kavandatud linna eelarvesse ca 100000 eurot ning 2018 ja 2019 aastal eelarvestrateegiasse 300000 eurot.

Lugupidamisega,

Urmas Sukles
linnapea

HÕFFi kunstilise juhi seisukohast ja kutsest osaleda debatil saab videot vaadata siit

2 Responses to "Vaimulikud HÕFFi debatil ei osale ja saatsid uue avaliku kirja"

  1. Hellat   26. apr. 2017 at 20:14

    Vaimulikele: kui hunti kardad, ära metsa mine!

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.