FOTOD HÄVITUSTÖÖST: Kasari vana silla juures on oskamatu oksalõikus rikkunud vana allee

Lihula vallas Kasari vana silla juurest Kirbla poole viiva tee ääres on rikutud vana allee puud. “Mulle ei mahu lihtsalt pähe ega südamesse – mismoodi see on tänasel päeval võimalik?” ütles tuntud arborist Heiki Hanso Läänlasele.

“Kõik alleepuud on lihtsalt p…. keeratud,” oli Hanso emotsionaalne. “Terve ajalooline ja äärmiselt oluline maastikuosa, giljotiiniga ja roomikekskavaatoriga… See on kriminaalne, ebainimlik, keskkonnakahju, skandaal!”

Hansoga võttis ühendust ja saatis pildid üks kohalik elanik, kes allee saatuse pärast mures oli.

Kes alleel hävitustööd tegi, seda ArborEst OÜ omanik Hanso ei teadnud.

Maa-ameti kaardirakenduse andmetel on allee Lihula vallale kuuluval transpordimaal. Kas oskamatult teostatud oksalõikustöö tellis vald, see pole hetkel teada, aga peaks varsti selguma. Läänlane palus Lihula valla esindajalt selle kohta täpsemat teavet, mis pole veel laekunud.

4 Responses to "FOTOD HÄVITUSTÖÖST: Kasari vana silla juures on oskamatu oksalõikus rikkunud vana allee"

 1. toivotomingas65   2. mai 2017 at 08:34

  Sedasorti sigadusi kohtab kahjuks mitmel pool mujalgi. Näiteks saeti Linnamäe tee äärest maha 100-aastane tamm, kuigi selleks pole mingit põhjendust. Haapsalu linnas, Tallinna maanteel köndistati ilus keskealine mustlepp. See on lausa kriminaalne, kuidas asjatundlikkust eeldavaid töid saadetakse tegema täielikud puupead. Ja ilmne on, et ka nende ülemused on kergelt öeldes võhikud.

  Vasta
 2. Ane   2. mai 2017 at 11:11

  Haapsalu vanalinna viiv tänav on rikutud puid täis. Kõik liigid ei kannata sellist majandamist nagu pärn, kuid lõigatud on kõik ühtmoodi. Ja nii nad seal virelevad.

  Vasta
 3. K   2. mai 2017 at 15:29

  Kasari Kooli tee juures alustati vana, võsastunud, üle kasvanud ja haige papliallee uuendamisega. Tegemist on mitmeetapilise ettevõtmisega, mille tulemusena istutatakse vanade ja ohtlike puude asemele suletud Kasari kooli õpilaste poolt kasvama pandud tammed.

  https://lihulateataja.ee/loodus/kasari-kooli-malestuseks-rajatakse-tammeallee/

  Vasta
 4. hh   7. mai 2018 at 20:29

  mis sellel vanal viga oli ? pisut kärpimist ja võsa alt ära ja oleks ilus alle aga see et sealt kõik minema pühiti see nüüd küll normaalne pole ..

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.