Haapsalus uuritakse tervisedenduse tööturu vajadusi

kolledž
Projekti meeskond ja fookusgrupi liikmed: (vasakult) Kersti Lõhmus,
Mairi Nelke, Tiina Alasoo, Külli Luuk ja Kadri Kauts.

2016. aasta juulis algas koostööprojekt, mille partneriteks on Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledž, Haapsalu kutsehariduskeskus ning Metropolia rakenduskõrgkool (Soome).

Kolme partneri koostöös ning Eestis ja Soomes läbi viidud fookusgrupi intervjuude toel on välja töötatud uuring, mille tulemusel selguvad tööturu vajadused ja ootused tervisedenduse valdkonna spetsialistide oskustele ja teadmistele 10 aasta pärast.

Küsimustik tugineb Rahvusvahelise Tervisedenduse- ja Hariduse Liidu (IUHPE) poolt läbi viidud tervisedenduse kutsestandardite (aprill 2016) uuringule, kuid on kohandatud vastavaks Eesti ja Soome kohalikele oludele.

Uuringus on oodatud osalema tervisedenduse valdkonna endised ja praegused ametnikud, tööandjad ja töötajad ning õpilased. Elektrooniline küsimustik asub siin.

Uuringu tulemuste põhjal töötatakse Eestis ja Soomes välja uued rakenduskõrghariduse ja kutsehariduse õppeprogrammid ning testitakse neid projektis osalevates koolides.

Projekti rahastab Euroopa Liidu programm Central Baltic, mille eesmärk on toetada riikidevahelist koostööd Läänemere piirkonnas.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.