Haapsalu kunstikool ja põhikool tegid näituste vahetuse

Õpilastööde vahetamise idee tuli kunstikooli õpetajal Karel Rahul. “Suur osa kunstikooli õpilastest õpib just Haapsalu põhikoolis, kuid harva juhtub, et põhikooli õpilane satub kunstikooli galeriisse näitust vaatama. Sellepärast tegingi ettepaneku viia kunstikooli õpilaste tööd nende eakaaslastele lähemale. Samas tehakse toredat kunsti ka põhikoolis, kuid linnarahval niisama kooli asja pole. Nii tuli mõte vahetus teha,” selgitas Rahu.

Haapsalu põhikooli kunstiõpetaja Paula Marit Leiumaa pakkus omalt poolt vastu 9. klasside tehtud popkunstist inspireeritud maalid. Kunstikooli galeriis olevad tööd on osalt omalooming ja reproduktsioon Google’ist leitud töödest.

Haapsalu põhikooli 2. korrusel olevad kunstikooli õpilaste tööd on tehtud esimesel poolaastal 1.-3. kursuse poolt. Need sisaldavad joonistusi kui ka maale, nii ette antud kui ka vabal teemal. See näitus oli kunstikooli galeriis üleval veebruaris, nüüd on vaatamiseks väljas tervele põhikooli perele.

Näitust on võimalik külastada 3.-31. mail Haapsalu põhikoolis (2. korrus) ja Haapsalu kunstikooli galeriis T-R 14-18 ja L 12-16.

Marika Aedviir
Haapsalu Kunstikooli direktor

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.