TÄNA MAALEHES: Arnold Rüütli varjatud pool – pöörased ideed ja kavalad nõksud

Tänasest Maalehest saab lugeda, et 1980ndate kõige pöörasemate tehnoloogiliste ideede taga seisis tegelikult Arnold Rüütel. Ta oli toona lüpsiroboti ja teiste toonaste imeideede maaletooja. Oma plaanidega pälvis ta imetlust kogu Nõukogude Liidus, paraku ei suutnud  Vene tehnoloogia kõiki tema mõtteid teostada.

Maanteeäärsetest lautadest on kujunenud hüljatud kasside kolooniad

Sügiseti täituvad veiselaudad mahajäetud kassidega. Loomakaitsjad räägivad kassikolooniatest, farmiomanike sõnul pole neil ühtegi kassi, veterinaarametnikud järgivad seadust ja hoiduvad emotsioonidest. Poolteist kuud tagasi kirjutas Maaleht, et praegused bio- ohutusnõuded meie veisefarmides ei ole piisavad, peatamaks Toxoplasma gondii levikut. Parasiit on ohtlik rasedatele ja vähenenud immuunsusega inimestele. Veised saavad nakkuse söödaga maapinnalt tiheda kestaga kaetud viljastunud munarakke sisse süües, sinna satuvad need aga kasside soolestikust.

KEVADTÖÖD AIAS: kuidas võidelda kahjuritega, lõigata oksi ning väetada taimi

“Kevad toob aeda väetamise, pookimise ja kahjuritõrje,” selgitab aednik Elmar Zimmer, kes soovitab koduaedades kindlasti kahjuritõrjet teha. Soojavõitu talve järel on kahjureid palju. Maalehest saab lugeda, kuidas lõigata oksi ja väetada taimi.

Kui palju on mahla- ja piimatoodetes suhkrut?

Igal pool arutletakse jookide ja toitude suhkrusisalduse üle, aga eranditult mõeldakse valget lauasuhkrut, seda, mida kodus pannakse kohvi sisse. Ei tehta vahet, mis on looduslik ja mis lauasuhkur. Maaleht vaatles, palju ja millist suhkrut sisaldavad piima- ja mahlajoogid.

Saksa politoloog: võib-olla on see üllatav, aga populismil on olnud ka positiivseid mõjusid

Saksa politoloog dr Florian Hartleb räägib oma uue raamatu põhjal intervjuus Argo Ideonile, miks populism ja eliidivastasus Euroopa poliitikas nii populaarseks on muutunud.

Saja-aastane Soome rõõmustab eestlast sajal moel

Kui saja-aastaseks saav Eesti alles tõmbab oma juubelit käima, on meist kõigest 11 nädalat vanemal Soomel pidu hoos, jõudes mitmesse meiegi külasse ja valda. Nii tuumakaid kui kiiksuga üheskoos toimetamisi tuleb rohkelt. Tõenäoliselt näiteks pole maailm kunagi varem näinud sellist naaberriikide jalgpalli maavõistlust, mis saab teoks 10. juunil ja kus juba praegu on enam kui 200 osalevat võistkonda: 119 Eestist ja 98 Soomest.

Miks vaatavad inimesed õudusfilme?

Pole olemas peaaegu midagi, mille ees meil ei võiks olla hirm. Me tegutseme illusoorses igavikus. Lülitades ühe hirmu välja, saame uue, kirjutab teaduskirjanik Tiit Kändler Maalehes põhjustest, miks vaadatakse õudusfilme.

Trivimi Velliste: head ajad ei kesta kunagi lõputult

“Tee kõik endast olenev, et maailm oleks nii ilus, kui sina tahaksid,” soovitab 4. mail 70aastaseks saav poliitik ja muinsuskaitsja Trivimi Velliste. “Sest vaid nii tegutsedes on meil lootust,” ütleb ta intervjuus Maalehele.

Estonia teatri lavalaudadel tõsteti kuldseid kilosid ja eestlased said maailmameistriteks

Jürikuu viimastel päevadel 95 aastat tagasi oli nooruke Estonia teatrimaja lipuehtes. Kontserdisaali laval sikutati kangi ja jagati tõstmise MM-võistluste medaleid.

Maalehe raamatusari: Eestile elatud elud

Alates 4. maist ilmub 30 nädala jooksul koos Maalehega raamatusari, mis koondab läbi elulooraamatute, päevikute, kirjavahetuste ja mälestuste endasse lood suurtest eestlastest, kes on Eestist teinud ime. See Eestis trükitud soliidsete, kõvakaaneliste köidetena ilmuv väärikas raamatukollektsioon on pühendus ja austusavaldus kõigile neile, kelle jaoks on Eestimaal oma südames vankumatu koht või keda huvitab ühe pisikese ning andeka riigi suureks saamise lugu.

Sarja avaraamatuks on Eesti suurima riigimehe Lennart Meri lugu, kirja pandud tema lähedase kaasvõitleja, ajakirjaniku ja kirjaniku Kulle Raigi poolt – „Vikerkaare värvid. Lennart Meri elu sõprade pilgu läbi“. Sarja esimese raamatuna maksab see poes 0,99 eurot. Edasi on iga raamatu hinnaks 5,99 eurot. Igal neljapäeval ilmub koos Maalehega uus sarja raamat ja püsib müügil vaid nädal aega, kui enne otsa ei saa.

Loe Maalehe digilehte siit.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.