Läänemaal on registreeritud 128 talgupaika, enim osalejaid on Lääne-Nigulas

Homme on üle-eestiline “Teeme Ära” talgupäev. Läänemaal on Teeme Ära veebilehel talgud registreeritud 128 paigas. Ülekaalukalt kõige rohkem talguid on registreeritud Lääne-Nigulas – 40.

Kogu Eestis on 2091 talgupaika ja osalejaid on registreerinud 25 576.

Talgutele saab end kirja panna siin. Seda tasub teha seepärast, et korraldajad teaks, kui paljude inimestega saab heakorratöödel arvestada.

Talgupaigad Läänemaal (kliki lingil, et näha, kus täpselt talguid peetakse):

Haapsalu 9

Hanila 6

Kullamaa 5

Lääne-Nigula 40

Lihula 15

Martna 10

Noarootsi 10

Nõva 4

Ridala 25

Vormsi 4


Talgulise meelespea:

Vaata üle talguinfo, pane kirja kogunemiskoht ja telefoninumbrid!

Otsi Teeme Ära lehelt www.teemeara.ee veel kord üles talgud, millele oled registreerunud ning vaata, kas nende kohta on lisandunud uut infot. Pööra tähelepanu ka kuupäevale – mõned talgud ei toimu 6. mail. Palun kirjuta üles või trüki välja talgute kogunemiskoht ja talgujuhi telefoninumber. Samuti kirjuta üles või salvesta telefoni talgupäeva infonumber 537 100 65 – sellelt saad vajadusel alati abi küsida.

Talgupäev toimub iga ilmaga

Ilmateenistus ennustab vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilma. Puhub põhja- ja kirdetuul 4-10 m/s. Õhutemperatuur on 7..15, rannikul kohati 5°C, õhtupoolikul langeb.

Riietu vastavalt ilmale, võta kaasa veepudel ja telefon

Soovitame riietuda kihiliselt, siis saad riideid vajadusel vähemaks võtta või juurde panna. Pane selga riided, mis ei karda määrdumist ega rebenemist.
Võta kaasa pudel joogiveega ja kontrolli, et telefoni aku oleks täis laetud. Kui lähed autoga, vaata üle ka autoapteek.

Päikselise ilma korral on abiks kerge peakate ja kaitsekreem.

Bussi ja rongiga saab talgutele poole odavamalt

Kõik talgutele registreerujad saavad talguhundi passi, mis lisaks sümboolsele tunnustusele võimaldab osa saada talgupäeva partnerite pakkumistest, näiteks rongi- ja bussisõit poole hinnaga. Vaata www.teemeara.ee/pass ja võta oma pass kaasa!

Et talgud mööduksid turvaliselt…

Töötades ole alati ettevaatlik, et äpardus ei rikuks Sinu ega teiste päeva. Märka enda ümber teisi talgulisi – kui keegi jääb hätta või juhtub õnnetus, anna sellest kohe talgujuhile teada, vajadusel kutsu kiirabi, helistades numbril 112. Seejärel teavita palun talgupäeva kriisijuhti 58 00 3458.

Kui juhtub, et pead talgupaigast varem lahkuma, teavita sellest kindlasti talgujuhti. Pea meeles, et oma ohutuse ja turvalisuse eest vastutad eelkõige ise! Selleks kuula tähelepanelikult talgujuhi instruktsioone ning täida ettenähtud ohutuseeskirju, kasuta vajalikku turvavarustust. Kui oled talgutele kaasa võtnud alaealisi, siis pead hoolitsema ka nende turvalisuse eest.

Ohutuseks leiad nõuandeid siit: www.teemeara.ee/talgujuhile/ohutus-talgutel

Teata ohtlikust kaevust ja lõhkekehast

Kutsume kõiki talgupäevalisi üles teatama kaanteta kaevudest jt ohtlikest rajatistest päästeala infotelefonile 1524. Võimalusel tähista ohtlik koht.

Kui leiad kahtlase eseme, mis võib olla lõhkekeha, siis ära seda puuduta, eemaldu ja helista 112. Teavita ka teisi talgulisi ning võimalusel tähista leiukoht.

Jaga pilte, videoid ja lugusid!

Jaga meiega talgupäeval tehtud fotosid, selleks kasuta sotsiaalmeedias teemaviidet #teemeära2017 või saada link oma piltidele info@teemeara.ee.

Hiljemalt 7. maiks märksõnaga #teemeära2017 Facebooki postitatud fotode seast valime kaks kõige köitvamat pilti, mille autorid saavad kruiisi neljale Stockholmi. Võitjad kuulutame välja 10. mail talgupäeva Facebooki lehel!

Videod soovitame üles laadida Youtube’i, pannes neile kindlasti märksõnaks ”Teeme Ära 2017”, nii on need kõigile leitavad. Sinu talgulugu ootame www.teemeara.ee/talgulood/jaga

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.