Häädemeestel hukkus tulekahjus mees

Häirekeskus sai teate tulekahjust 5. mail kell 1.16. Teataja sõnul põles leegiga elumaja Häädemeeste vallas Soometsa külas. Helistaja ei osanud täpsustada, kas majas võib olla inimene või mitte. Sündmuskohale jõudes anti päästjatele info, et majas siiski võib olla inimene, kuid hoonesse sisenemine oli sellel hetkel juba võimatu, sest katus oli sisse kukkunud ning hoone põles täisleegis.

Päästjad alustasid kustutustöid ning nende käigus leiti majast 52-aastase mehe surnukeha. Tulekahju tagajärjel on majast püsti küll seinad, kuid hoone on siiski elamiskõlbmatu. Täpsemad asjaolud selgitab välja menetlus.

Lääne päästekeskuse ohutusjärelevalvebüroo juhi Indrek Laanepõllu andmetel oli antud hoone tegelikult juba tervikuna elamiskõlbmatu. “Seal puudus elekter, vesi ning küttekolded olid olematud,” kirjeldas Laanepõld põlenud maja. “Oleme käinud seal mitmeid kordi ning püüdnud elanikku nõustada ja leida lahendust tema olukorrale, kuid see on jäänud vaid meiepoolseks huviks. Teadaolevalt on peale Päästeameti püüdnud oma abi pakkuda ka teised ametkonnad ning kogukond, kuid kui inimene ise ennast aidata ei soovi, siis on seda raske ka teistel teha,” selgitas Laanepõld tekkinud olukorda ja lisas, et sellisel juhul ei pea tuleõnnetust kaua ootama.

Indrek Laanepõllu sõnul on selge see, et sellises seisukorras hooned on ohtlikud neis elavatele inimestele ja tihtipeale ka nende naabritele, kuid sageli ollakse probleemi ees, et elanikud ise probleemi ei tunnista ja sealt vabatahtlikult ei lahku. “Meie seisukoht on, et kui hoone renoveerimine on ebaotstarbekas, tuleb need hooned ametlikult elamiskõlbmatuks tunnistada ja seejärel lammutada,” ütleb Laanepõld. Probleem on suurem, sest inimene peab ju samuti kuhugi uuesti elama asuma. Kuid kui inimene on suhtumist jätkuvalt ei muuda ja tuge ei saa, ollakse nõiaringi alguses tagasi.

Homme, 6. mail leiab aset järjekordne Teeme Ära! talgupäev. Paneme kõigile talgulistele südamele, et enne kui hakkate oksarisu või lehti põletama, olge veendunud, et teete seda ohutult. Hetkel kehtib tuleohtlik aeg, mis tähendab seda, et lõket võib teha ainult selleks ette nähtud kohal. Näiteks metsaaladel võib teha lõket ainult selleks ettevalmistatud kohtades (RMK puhkealad), metsas ja raiesmikel tuld enam teha ei tohi.

Koduaedades valmistage samuti lõkkekoht vastavalt nõuetele ette ning ärge jätke lõket järelevalveta. Alla ühemeetrise läbimõõduga lõkke tegemisel peab lõkkekoht paiknema hoonetest, puuriitadest või muudest põlevmaterjali hoiukohtadest vähemalt 8 meetri kaugusel. Üle ühemeetrise läbimõõduga lõkke tegemisel peab koht paiknema hoonetest või põlevmaterjali hoiukohast vähemalt 15 meetri kaugusel. Suure tuulega, mis on üle 5,4 meetri sekundis (liigutab puude keskmise suurusega oksi) lõket teha ei tohi.

Raplamaa

4. mail kell 16.20 teatati häirekeskusele kulupõlengust Raikkülas põhikooli taga. Teataja sõnul põles kulu umbes 4 ruutmeetrit ning tugeva tuule tõttu levis kiiresti edasi. Sündmuskohal selgus, et põlema oli süttinud ilmselt laste ehitatud onn. Tulekahju kustutamisega olid alustanud kohaliku inimesed, päästjad kastsid ala veega üle.

4. mail kell 15.41 sai häirekeskus teate kulupõlengust Rapla vallas Mõisaaseme külas. Sündmuskohal selgus, et põles umbes 200 ruutmeetrit kulu. Tulekahju kustutati. Esialgsetel andmetel võis kulu süttida murutraktorist, millega püüti kuluheina peenestada, et värske rohi kiiremini läbi kasvaks. Inimene ise märkas küll ohuolukorda kiiresti, kuid tulele piiri panna ei suutnud, sest tugev tuul viis tuld kiiresti edasi.

Pärnumaa

4. mail kell 14.23 sai häirekeskus teate tulekahjust Varbla vallas Rädi külas. Teataja sõnul põles elumaja katus leegiga. Päästjate saabudes oli maja lausleegis ning põles ka kulu hoone ümber. Tulekahjule saadi piir peale kell 16.01 ning järelkustutustööd lõpetati veidi peale kella 17. Maja katus hävines 100%, püsti jäid vaid seinad ning korsten. Pilt sündmuskohast manuses.

4. mail kell 12.18 sai häirekeskus teate tulekahjust Sauga vallas Nurme külas. Teataja sõnul põles üle ühe hektari pinnast ning tuli liigub kiiresti majade suunas. Päästjate saabudes olid kohalikud inimesed juba alustanud kulutule kustutamisega, päästjad kustutasid põlengu veega.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.