Lõuna-Läänemaa ettevõtluspäev innustab teostama erilisi ideid

12. mail peetakse Lihulas Narma vaibavabrikus Lõuna-Läänemaa ettevõtluspäeva. Viiendat korda toimuv sündmus kannab sel korral pealkirja “Piiridest välja vol 2”, kirjutab Lihula Teataja.

Kui mullusel “Piiridest välja” inspiratsioonipäeval arutleti, kes paneb meie piirid ning kas tegelikult neid piire üldse on, siis tänavune, “Piiridest välja vol 2”, läheb sellesama mõttearendusega edasi.

Päeva külalisesinejaks ning ühtlasi paneeldiskussiooni moderaatoriks on ettevõtja ja koolitaja Indrek Maripuu, kelle peamiseks fookuseks ongi mõttemustrite murdmine ehk nutikus ja teistmoodi mõtlemine.

Indrek Maripuu on kümmekond aastat aidanud Eesti organisatsioonidel panna kokku äriplaane, tasuvusanalüüse ja strateegiaid.

Selle töö raames viis ta läbi sadu ajurünnakuid eri organisatsioonides ning teda hakkas huvitama, kuidas inimene mõtleb ning kuidas on võimalik mõtlemist suunata teistest erinevale rajale ja olla seeläbi konkurentidest nutikam.

Oma kogemustele ja rahvusvahelistele metoodikatele tuginedes on Maripuu kokku pannud unikaalse metoodika, mis aitab treenida out-of-box mõtlemist – ta teeb selle põhjal koolitusi ja nõustab organisatsioonide arendus- ja tootearendusprojekte.

Kuidas jõuda piiridest välja?

Sõna saavad kohalikud ettevõtjad Henri Bekmann (GreenCube), Piia Saak (Hostel Kontor, Airbnb), Raivo Kallas (K.Met), Guido Piksar (Uninaks) ja Janek Vipre (Narma), kes räägivad piiridest välja mõtlemisest, sealhulgas ekspordist.

“Selleks, et jõuda piiridest välja, on vaja mõelda piiridest välja,” ütles Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos. “Tänavuse ettevõtluspäeva eesmärk on saada teada, kuidas mõtlevad ja mida on teinud meie edukad ettevõtjad, et jõuda sinna, kus nad täna on, sest on ilmselge, et nad mõtlevad teistmoodi ja on erilised.”

Tema sõnul on  ettevõtluspäeva puhul oluline see, et teadmisi jagavad tõelised tegijad, mitte pelgalt teoreetikud.

Ka ettevõtluspäeva toimumiskoha valikul on lähtutud ürituse teemast. Lihulas Piiri tänava ääres paikneval Narma vaibavabrikul valmis mullu juurdeehitus, kus lisaks moodsaimale keskkonna- ja energiasäästust lähtuvale mõtteviisile on kasutatud tavapäratuid ehitustehnilisi lahendusi.

Ka on sel aastal 25. sünnipäeva tähistava ning rohkem kui kümnesse riiki eksportiva ettevõtte omatoodangu lipulaevaks maailmas ainulaadne, patenteeritud idee ja unikaalse tehnoloogia toel valmiv newWeave® vaip, mis on piiridest välja mõtlemise heaks näiteks.

Registreerumine ja minimess

Ettevõtluspäev kestab kell 10-16 (kogunemine ja tervituskohv alates 9.30) ja on kahes osas. Lõunapausi ajal toimub minimess, kuhu on osalema oodatud kõik tegijad, kes soovivad enda tooteid ja/või teenuseid tutvustada. Minimessil on ühe laua taga esindatud ka nii Lääne- kui ka Pärnumaa arenduskeskused.

Sündmus on tasuta, kuid kuna kohtade arv on piiratud, palume enda osalemisest kindlasti märku anda, registreerudes SIIN. Ühtlasi on sinnasamasse vormi võimalik märkida enda minimessil osalemise soov.

Sündmuse peakorraldaja on Lihula vald koostöös Narma vaibavabrikuga. Kaasa aitavad Hanila vald ja Europe Direct.

Kristi Märk
Ettevõtluspäeva koordinaator
Narma foto: Kristina Kukk

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.