Lihula Jalgpalliklubi on teinud kõigi aegade parima hooaja alguse

Lihula Jalgpalliklubi
Lihula Jalgpalliklubi. F: Liset Kuusik

Eesti jalgpalli 2017. aasta meistrivõistlused on jõudnud just sinnamaani, et meeskondade esinemistest saab teha esimese ülevaate. Premium Liigas ja Esiliigas on mängitud esimene ring.

Madalamates liigades, eeskätt kolmandas liigas, mis meile seoses Läänemaa JK Haapsalu ja Lihula JK kaasategemisega kõige rohkem huvi pakuvad, on kevadring jõudnud täpselt poole peale. Vaatame klubisid seekord kogutud punktiprotsendi järgi.

Kõrgemas seltskonnas on liidriteks Levadia ja Flora

Premium Liigas on hooaeg hästi alanud mitmele favoriidile, kuid on ka pettumusi. Eliitklubide hulgas on hetkel kõige kõrgema punktiprotsendiga (86,6%) meeskonnad Tallinna FC Levadia ja Tallinna FC Flora. Mõlemal on võimalikust 30 punktist tabelis 26 punkti.

Näiteks FC Levadia peatreener Igor Prins ütles mõned voorud tagasi, et igale mängule minnakse vastu kui otsustavale ja punktide kaotamine võib sügisel otsustavaks saada.

Levadia punktisaaki on olulise panuse andnud läänlane Rimo Hunt. Just tema on üheksa löödud väravaga väravalööjate tipus. Igor Prinsi mõtet ei ole arvestanud aga eelmise aasta Eesti meister FCI Tallinn. Neil on tabelis ainult 14 punkti ja punktikogumise protsent on jäänud alla 50, täpsemalt 46,6.

Kuigi hooaeg on alles ees, julgen pakkuda, et Eesti meistritiitel on Lasnamäe võistkonnal läinud. Võimalik, et ei jõuta isegi esikolmikusse. Hooaja algus ja kogu aasta peab sellisel tasemel klubidele olema võimalikult väheste kadudega ja väga stabiilne.

Esiliigas on kõige parema hooaja avastardi teinud Tallinna FC Flora U21, kus mängivad ka Läänemaa poisid Jako Kariste ja Karmo Einman. Ka Flora on võtnud 10 mängust kaheksa võitu ja kaks viiki. Tabelis on 26 punkti ja punktiprotsent on 86,6%.

Väga tihedas Esiliiga B-ladvikus on liider Keila Jalgpalliklubi, kes kogunud 73,3% punktidest. Tabelis neil seitse võitu, viik ja kaks kaotust.

Lihula Jalgpalliklubil kõigi aegade parim algus

Oma kaheksandat Eesti meistrivõistluste hooaega mängiv Lihula Jalgpalliklubi on aga teinud imelise meistrivõistluste alguse. Eesti meistrivõistlusi ei ole mitte kunagi varem nii hästi alustatud. Lõunaläänlased on kuuest seni peetud kohtumisest võitnud viis ja viigistanud ühe.

Kaheksateiskümnest võimalikust punktist on nad oma kontole hea mänguga võtnud tervenisti 16. See teeb punktiprotsendiks 88,8%. Selle näitajaga ollakse kolme parema Eesti klubi hulgas.

Samas juhitakse ka III liiga Läänetsooni liigatabelit. Viimati võideti Kernu Kadakat 4:1.

Lihula JK-ga ühes liigas mängiv Pärnu JK Poseidon on aga hooaega alustanud veel võimsamalt. Nad on viiest mängust kogunud maksimaalsed 15 punkti. Lihulaga samal real on Tartu JK Welco II. Huvitaval kombel on esikolmikus kõik III liiga klubid.

Meie teine III liigas mängiv võistkond, Läänemaa JK Haapsalu, on pidanud teistest kaks mängu vähem ja on kogunud 12 võimalikust kolm punkti. Kolmel eelmisel hooajal II liiga koha eest kõvasti võidelnud klubi hooaeg ei ole kahjuks alanud päris nii, nagu treener ja mängijad oleksid soovinud.

Nagu mainitud, ei ole hooaja alguse arvestuses IV liigade klubisid, sest seal ei ole veel kevadringi mängudega poole peale jõutud. Kuid kindlasti tuleb märkida, et Haapsalu JK on alustanud selles liigas kolmest mängust kolme võiduga.

Mis on aga Lihula Jalgpalliklubile sel hooajal ülihea stardi toonud? Erinevalt teistest klubidest on Lihula JK ainus klubi, kes ei ole sel hooajal pidanud ühtegi liigamängu koduväljkul. Vaatamata sellele, et 2017. aastal ei ole jõutud veel kogeda kodusel Lihula staadionil koduseinte toetust, on ikkagi kõik sujunud hästi. Kindlasti on edu põhjuseks suur meeskonnavaim ning noorte ja vanemate mängijate vaheline usaldus ja teineteise jalgpallikeelest arusaamine.

Mängiv treener Argo Mõtt: “Noored on väga hästi sisse tulnud. Nad on juba põhitegijad. Sel aastal lisandus veel kaks ja kõik nad saavad hästi hakkama.”

Hooaja algus on igatahes väga korralik. Loodetavasti punktisaak suureneb. Milline on tabeliseis kevadringi lõpuks, saame teada jaanipäevaks. Seniks hoiame meie klubidele pöialt.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.