Anna oma hääl Läänemaa ettevõtmistele, mis kandideerivad KIKi aasta keskkonnaprojekti tiitlile

Keskkonnainvesteeringute Keskus palub veebikasutajatel valida oma lemmik keskkonnaprojekt, mida KIK eelmisel aastal toetas.

“Maakonnasipelga” tiitlile kandideerib teiste seas Haapsalu lahe veetaimestiku niitmise seadme hankimine. KIK toetas seda 6115 euroga. Haapsalu lahe vee sügavus väheneb aastast aastasse. Kõrgema veetaimestiku vohamise tõttu koguneb lahte hulgaliselt mudasetteid, mis tarbivad lagunemisel hapnikku, halvendades seega hapnikurežiimi. KIKi toel soetati veetaimestiku lõikur, millega saab igal aastal lahe puhastada, et see kinni ei kasvaks.

KIKi Facebooki-lehel on galeriisse koondatud 75 eelmisel aastal KIKi toel valminud projekti – igast maakonnast 5.

Kandidaatide seas on ka Matsalu rahvusvaheline loodusfilmide festival. KIKi toetus oli 37 375 €.

20 670 euroga toetas KIK Haapsalu Veevärgi uut küttesüsteemi, mis kütab lao- ja büroohoonet reoveega. Uus süsteem kasutab soojusenergiaks reoveepuhastis olevat reovee soojust.

Läänemaalt on veel kandidaat Marimetsa looduskaitseala külastustaristu rekonstrueerimine. Rekonstrueeriti Marimetsa looduskaitsealal asuva Marimetsa matkaraja laudtee koos laienditega. Uuendati pinnasrada ning viidad ja infostendid. KIKi toetus oli 88 999 €.

Läänemaa keskkonnahariduslikud programmid hariduslike erivajadustega lastele ja puuetega inimestele said KIKile aga toetust 4311 €. Projekti eesmärgiks oli kaasata keskkonnahariduslikesse tegevustesse sihtrühmad, kelle võimalused sellistel üritustel osaleda on piiratud (riskilapsed ja -noored, puuetega inimesed). Projektis osalejatele tutvustati jäätmete vähendamine võimalusi, jäätmete liigiti kogumist ning erinevaid Läänemaa kaitsealasid. Raha taotleja oli Saunja Loodushariduskeskus.


Valiku tegid KIKi töötajad selle põhjal, et projektil on suur positiivne keskkonnamõju ja on eeskujulikult ellu viidud.

Tutvu nendega ning toeta parimaid projekte nende pildil “püstise pöidlaga”. Pildile vajutades avaneb maakond kui ka projekti kirjeldus. Hääletada saab kuni 15. mai kella 10-ni. KIK on 17 aasta jooksul üle kogu Eesti õla alla pannud enam ligi 20 000 projektile.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.