Lauluvõistlusel “Pitsilised laulud” osales 52 solisti

Võistlusel osalenud 4-6-aastased laululapsed. F: Tuuli Linnamägi

Laupäeval, 6. mail toimus Haapsalu kultuurikeskuse rõdusaalis kolmandat korda Läänemaa laste kevadine lauluvõistlus „Pitsilised laulud“. Tänavu astus lavalaudadele 52 solisti vanuses 4-10 aastat.

Lapsed olid laulma tulnud Laulustuudiost DO-RE-MI, Lepatriinu Mängumaalt, lasteaedadest Tõruke, Päikesejänku ja Pääsupesa, Noarootsi koolist, Elen Gilli lauluringist ja laulustuudiost „Rõõm muusikast“.

Lauljad saatis selgi korral Hain Hõlpuse saateansambel G. Otsa nimelisest Tallinna muusikakoolist – koostöö laste, muusikute ja juhendajate vahel kulges sujuvalt.

Võistluspäev oli küll pikk ja väsitav, saades alguse mikrofoniproovidega juba kell üheksa hommikul ja lõppedes veidi peale viite, kuid kogemusi ja emotsioone pakkudes kindlasti vaheldusrikas.

Žüriisse kuulunud Läänemaa ühisgümnaasiumi abiturient ja auhinnatud koolimuusikali „Valeühendus“ peaosatäitja Britta Sool: „Kogu päevast jäid väga positiivsed emotsioonid, sest lauljad olid väga tublid ja andekad. Hinnata neid oli keeruline, aga kõik, juba kõige väiksematest, üllatasid kõrge taseme poolest. Lastele andis see päev kindlasti esinemisjulgust ja tõuget minna rohkem lavale. Ei tasu karta üldse!“

Lauluvõistluse korraldaja Mariliis Olenko sõnul lauldakse kindlasti ka järgmisel aastal.

Mariliis Olenko

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.